ترسیم فضای هولناک پسا کرونایی از سوی جعفرزاده ایمن آبادی

نماینده مجلس شورای اسلامی مدعی شد: نرخ بالای بیکاری،‌ تعدیل بنگاه‌های کوچک و بزرگ، گران شدن کالاها و رشد وحشتناک تورم از پیامدهای شیوع کرونا در ایران است. ایمن آبادی گفت: فضای پساکرونایی وحشتناکی خواهیم داشت.
کد خبر: ۵۵۲۸
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴

به گزارش دیدار مدیا؛ از زمان شیوع کرونا در کشور و پیامدهای متعدد آن، برخی مسئولین کشوری بدون توجه به فضای روانی حاکم بر کشور، همسو با بیگانگان مدام بر دامنه تبعات فضای ناشی از کرونا کوفته و در پی القای شرایط نامساعد کشور در جهات متعدد و ناتوانی در غلبه بر این ویروس منحوس اند. در همین راستا « رادیوفردا» در گزارشی تحلیلی پیرامون اظهارات اخیر نماینده رشت در مجلس نوشت: «غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده مجلس شورای اسلامی، شرایط اقتصادی ایران بعد از کرونا را «وحشتناک» توصیف کرده و گفت پس از کرونا، «یک میلیون نفر» به شمار بیکاران کشور اضافه خواهد شد. این نماینده در ادامه گفت: پیش‌بینی می‌شود حدود یک میلیون نفر از بیکاران جهان بر اثر کرونا، «در ایران باشند. ما در حال حاضر بین ۳ تا ۵ میلیون بیکار داریم، در نظر بگیرید چه شرایطی به وجود می‌آید.» وی با اشاره به نرخ بیکاری اعلام‌شده در استان‌های تهران و اصفهان که به ترتیب ۳۴ و ۴۰ هزار نفر عنوان شده، اقتصاد ایران را «ضعیف» دانست. این نماینده درباره شرایط پساکرونا در ایران گفت: «نرخ بالای بیکاری، تعدیل بنگاه‌های کوچک و بزرگ، گران شدن کالاها، رشد وحشتناک تورم در پی خواهد آمد و پساکرونای وحشتناکی خواهیم داشت.»

 

ایمن آبادی پیش‌بینی کرد: «تب اقتصاد بیمار ما بالا خواهد رفت و با یک تب شدید اقتصادی روبه‌رو خواهیم شد.» به گفته آقای ایمن‌آبادی، با توجه به این که «اکنون اتفاق وحشتناکی در کشور افتاده که از هر چه زلزله و سیل بالاتر بوده»، به عقیده او «باید بین سلامت و اقتصاد تعادل برقرار کنیم و به گونه‌ای در میان این دو حرکت کنیم که اقتصاد ما دچار فروپاشی نشود.»

 

بعد از ردصلاحیت نمایندگان اصلاح‌طلب در انتخابات مجلس یازدهم، برخی از آنان به نوعی با هدف تلافی ردصلاحیتشان توسط شورای نگهبان در انتخابات اخیر، با مصاحبه هایی با محوریت بزرگنمایی مشکلات اقتصادی کشور سعی در تهییج افکار عمومی و تحریک اقشارکم درآمد به اعترضات اقتصادی دارند. با توجه به فضای سیاسی و اقتصادی کشور پیش بینی می شود در روزهای آینده مجدد شاهد سیاه نمایی از وضعیت اقتصادی کشور از جانب برخی از نمایندگان ردصلاحیت شده مجلس دهم و ایجاد خوراک تبلیغاتی برای رسانه‌های ضد انقلاب باشیم.

 

ایمن آبادی از جمله نمایندگان فوق الذکر می باشد که در خلال روزهای اخیر مدام به ارائه اظهارات ساختارشکنانه پرداخته و نظام را در حل معضلات پیشرو ناکارآمد جلوه داده است. با شیوع کرونا در کشور نیز، وی بلافاصله و در مصاحبه ای از وقوع مرگ هزاران تن در استان گیلان خبر داد، امری که در همان مقطع دستاویز رسانه های معاند شد.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار