نمایندگان مجلس از وضعیت زندان‌ ها در پی شیوع کرونا بی اطلاع اند؟

رسانه ‌های ضد انقلاب در گزارشاتی بدون استناد به مدارک و مستندات معتبر مدعی شدند که نهادهای قانونی کشور نظیر مجلس و وزارت بهداشت، از وضعیت بهداشتی و درمانی زندانیان امنیتی اطلاعی ندارند.
کد خبر: ۵۵۲۵
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۵

به گزارش دیدار مدیا؛ از زمان شیوع کرونا در ایران، تلاش برای آزادی کامل تمامی زندانیان امنیتی و سیاسی به بخشی از سیاست کلان رسانه های معاند و شماری از رهبران غربی بدل شده است. از همین رو متهم سازی ایران به بی توجهی به وضعیت بهداشتی زندانیان، به شکلی مدام و روزانه از سوی این رسانه ها پیگیری شده است. در همین راستا « در تی وی» در گزارشی تحلیلی نوشت: محمدعلی پورمختار، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، در واکنش به خبرهای منتشر شده درباره شیوع کرونا در زندان‌ها و از جمله در زندان زنان قرچک، گفت: « اطلاعی از زندان قرچک ندارم. در شرایط کرونا جلسات هیچ کمیسیونی تشکیل نمی‌شود که بخواهیم به این موضوعات رسیدگی کنیم، در جلسات علنی بیشتر به طرح و لوایح پرداخته می‌شود.» پیشتر نیز حسن نوروزی، سخنگوی عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، از وضعیت زندان‌ها در شرایط شیوع کرونا ابراز بی‌اطلاعی کرده و گفته بود که «به هیات رییسه کمیسیون پیشنهاد دادم که در صورت امکان از رییس سازمان زندان ها دعوت شود تا گزارشی از وضعیت زندان‌ها در شرایط کنونی با توجه به شیوع کرونا، وضعیت مرخصی‌ها، آمار مبتلایان و بهبود یافتگان در زندان ها ارائه کنند.»

 

در گزارش در تی وی آمده است: «ابراز بی‌اطلاعی اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از وضعیت زندان‌ها درحالی است که گزارش‌های متعددی از ابتلای زندانیان به کرونا و جان باختن شماری از زندانیان بر اثر ابتلا به کرونا منتشر شده است و چند زندان در استان‌های مختلف در طی هفته‌های گذشته شاهد شورش زندانیان بوده است. شورش‌هایی که دست‌کم و به تایید مقام‌های قوه قضاییه دو زندانی در آن کشته شدند، و یک زندانی پس از فرار و بازداشت اعدام شد.»

 

جریانات ضد انقلاب با هدف تخریب چهره قوه قضائیه در نزد افکار جهانی و معرفی قوه قضائیه به عنوان نهادی وابسته به نهادهای امنیتی در تلاشند سازمان اطلاعات سپاه را بعنوان نهاد اصلی بازداشت متهمان امنیتی معرفی کنند و مدعی شده اند که به دلیل مخالفت نهادهای امنیتی، نمایندگان مجلس و وزارت بهداشت نمی توانند از زندان های بند امنیتی بازدید کنند. و در ادامه این خط خبری القا کنند که قوه قضائیه بازیچه دست نهادهای امنیتی است. این خط خبری با هدف القای موازی کاری در دستگاه قضائیه در روزهای آینده شدت بیشتری می‌گیرد.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار