کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل: زندانیان امنیتی را آزاد کنید!

کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل متحد در نامه ای از ایران خواستند که با توجه به خطر شیوع و ابتلا کرونا، زندانیان امنیتی را آزاد کنند.
کد خبر: ۵۵۱۹
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۸

به گزارش دیدار مدیا؛ در همین راستا « ایران اینترنشنال» در گزارشی تحلیلی نوشت: کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل متحد از جمهوری اسلامی ایران خواستند که زندانیان عقیدتی، دوتابعیتی و اتباع خارجی‌ را که با وجود خطر جدی ابتلا به ویروس کرونا همچنان در زندان هستند، آزاد کند. این کارشناسان، روز جمعه ۲۹ فروردین، با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که با وجود مرخصی‌های اخیر به برخی از زندانی‌ها در ایران، هنوز بیشتر زندانیان سیاسی، دو تابعیتی و اتباع خارجی محبوس هستند و برخی از آنان به دلیل سن یا وضعیت جسمی‌شان در معرض خطر بیشتری در زمینه ابتلا به کرونا قرار داردند.

 

کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل متحد تاکید کردند که از حکومت ایران می‌خواهند فورا این زندانیان را آزاد کند. این کارشناسان همچنین در بیانیه خود به زندانیانی چون، نسرین ستوده، نرگس محمدی، آرش صادقی، احمدرضا جلالی، کامران قادری و مسعود مصاحب (زندانیان ایرانی-اتریش) اشاره کرده‌اند. به درخواست این زندانیان برای مرخصی پاسخی داده نشده است. در این بیانیه همچنین تاکید شده که «زندان‌ های ایران از مدت‌ها پیش دچار مشکلات بهداشتی و شلوغی بیش از ظرفیت است. ما از مقام‌های ایران می‌خواهیم که تدابیر منطبق بر تعهدات بین‌المللی خود در چارچوب میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی را اتخاذ کنند.»

 

جریان معاند نظام و برخی از نهادهای به اصطلاح حقوق بشری با دخالت در امور داخلی کشور مدعی نامناسب بودن وضعیت زندانیان امنیتی شده اند. باید در نظر داشت که با توجه به ماهیت جرم زندانیان امنیتی که اقداماتی علیه امنیت کشور و جاسوسی برای کشورهای بیگانه می باشد، جریانات ضد انقلاب با هدف القای سیاسی بودن حکم زندانیان امنیتی با انتشار اخبار کاذب مدعی می شوند که زندانیان امنیتی به بیماری کرونا مبتلا شده اند و از این طریق خواستار آزادی این متهمان امنیتی شوند. در صورتی که پرونده این افراد در قوه قضائیه به صورت شفاف و دقیق بررسی شده است.

 

این خط خبری با هدف اعتبارزدایی از قوه قضائیه و معرفی قوه قضائیه به نقض حقوق زندانیان امنیتی در روزهای آینده با انتشار گزارشاتی بدون سند و مدرک در خصوص نامناسب بودن وضعیت بهداشتی زندانهای بند امنیتی و القای شکنجه این متهمان با هدف فشار بر قوه قضائیه جهت مرخصی درمانی به این متهمان امنیتی، موج جدید تحرکاتش علیه قوه قضائیه را شروع می کند.

ارسال نظرات
عناوین برگزیده
آخرین اخبار