سوء استفاده ضد انقلاب از اظهارات دریادار سیاری

جریان ضد انقلاب با تحریف سخنان معاون هماهنگ کننده ارتش مدعی شدند که ارتش اعلام کرده که پیش بینی شیوع بیماری كرونا را در ۲۹دی انجام داده است.
کد خبر: ۵۵۱۷
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷

به گزارش دیدار مدیا؛ در همین راستا « ایران اینترنشنال» در گزارشی تحلیلی نوشت: حبیب‌الله سیاری، معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران، به بازنشر اظهارنظر اخیر خود درباره «پیش‌بینی شیوع کرونا در۲۹ دی» واکنش نشان داد و گفت منظورش از این تاریخ، زمان شیوع کرونا «در خارج از کشور» بوده است. این مقام ارشد ارتش گفت برخی از رسانه‌ها «با تغییر و جابجایی و حذف برخی کلمات» از سخنان او «سوءاستفاده» کرده‌اند. سیاری افزود: «بنده به صورت روشن عرض کردم که ارتش با رصد لحظه‌ای از وضعیت بهداشت جهانی و اطمینان از شیوع کرونا در چین، اقدامات خود را در داخل کشور و به ویژه پادگان‌ها برای پیشگیری آغاز کرد و این با آنچه از قول من منتشر شده کاملا متفاوت است.»

 

وی پنجشنبه شب در یک برنامه تلویزیونی گفت: «ما پیش‌بینی شیوع ویروس کرونا را در ۲۹ دی ماه انجام دادیم و از رصد سامانه سازمان بهداشت جهانی متوجه شیوع آن در چین شدیم و به نیروهایمان اعلام کردیم که آمادگی داشته باشند.» شواهد مختلفی از اطلاع مقام‌های جمهوری اسلامی از شیوع ویروس کرونا در ایران، هفته‌ها قبل از اعلام رسمی آن در دست است اما مقام‌های حکومتی و دولتی بر تاریخ اعلام خود تاکید دارند و در مواردی مدیرانی که تاریخی غیر و قبل از ۳۰ بهمن ماه را به عنوان زمان شناسایی و شیوع کرونا در ایران عنوان کرده‌اند از سمت‌هایشان برکنار کرده‌اند.

 

جریانات ضد انقلاب با هدف متهم سازی مسئولین ج.ا.ا به پنهان کاری و دروغگویی مدعی شدند که نظام از اواخر دی ماه از ورود کرونا به کشور مطلع بوده است و به دلیل برگزاری راهپیمایی 22 بهمن و حضور مردم در انتخابات اسفند ماه، از اطلاع رسانی دقیق در مورد ورود کرونا خودداری کرده است. این خط خبری با هدف اعتبارزدایی از مسئولین کشور و ایجاد شکاف و دوقطبی بین مردم و مسئولین در روزهای آینده شدت بیشتری می گیرد. ایجاد بی‌اعتنایی نسبت به دستورالعمل‌های مسئولین جهت مقابله با کرونا، دستاورد این هدف عملیاتی است.

 

در سطح تاکتیکی نیز ایجاد یک خشم عمومی نسبت به سازوکارهای مدیریتی کشور و بسترسازی برای تحقق آشوب‌های جدید مبتنی بر تاکتیک‌های جنگ روانی در دستور کار است تا در کنار ایجاد شکاف‌های اجتماعی دیگر، بستر وقوع آن فراهم شود.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار