نشنال اینترست در آخرین گزارش خود به دنبال چیست؟

این نشریه مدعی شده که ایالات متحد، یک فروند کشتی جاسوسی نظامی را در خلیج‌ فارس مستقر کرده تا به فعالیت‌های موشکی ایران نظارت داشته باشد.
کد خبر: ۵۵۱۳
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۶

به گزارش دیدار مدیا؛ نشنال اینترست در گزارشش نوشت: «یک فروند کشتی جاسوسی ارتش آمریکا برای نظارت بر آزمایش‌ها و پرتاب‌های موشکی ایران در خلیج‌ فارس مستقر شده است. این کشتی نظامی که «یو.اِس.اِن.اِس اینوینسیبل» نام دارد، یک شناور ۶۸ متری با وزن ۲۸۰۰ تُن است که به مرکز فرماندهی «سی‌لیفت» نیروی دریایی آمریکا تعلق داشته و چندان هم در کانون توجهات نیست. یک رادار پیچیده دوگانه باند x و s با نام «گِرِی استار» در آن قرار دارد که متعلق به نیروی هوایی [ارتش آمریکا] است.

 

آژانس اطلاعات نیروی هوایی [آمریکا] اذعان کرده که این کشتی معمولاً در حوزه استحفاظی سنتکام که شامل خلیج‌فارس و اقیانوس هند است، مستقر می‌شود؛ اما هنوز هم نشانه دقیقی از محل حضور این کشتی در آب‌های خارجی نیست. به نظر می‌رسد ارتش تمایل دارد فعالیت‌های اینوینسیبل را بی‌اهمیت جلوه دهد».

 

هر چه به پایان تحریم تسلیحاتی شورای امنیت علیه جمهوری اسلامی نزدیک می شویم، واکنش ها و ادعاهای دولت آمریکا در قبال نیروهای هسته ای و موشکی ایران بیشتر می شود؛ پنتاگون در تلاش است تا خطر فعالیت های نظامی ایران بیش از پیش در رسانه ها به تصویر بکشد، تا شرایط را برای تمدید تحریم ها علیه جمهوری اسلامی همزمان با شیوع ویروس کرونا فراهم کنند. گفتنی است که تحریم تسلیحاتی ایران در مهر ماه 1399 به پایان می رسد.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار