افشای اسناد نقش آمریکا در حمایت از تروریست های سوری

سرکرده فراری تروریست ‌ها از منطقه التنف سوریه، اسناد و اطلاعاتی از ائتلاف بین‌المللی میان آمریکا و نیروهایش را تحویل سازمان اطلاعات سوریه داد. اسناد فوق الذکر با انعکاس چشمگیری در رسانه‌های عربی همراه شده است.
کد خبر: ۵۵۱۲
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۷

به گزارش دیدار مدیا؛ در همین راستا «سانا» در گزارشی نوشت: «شماری از عناصر مسلح تحت آموزش آمریکا در پایگاه التنف در جنوب شرق سوریه به ارتش سوریه پیوستند. این عناصر مسلح از گروه تروریستی موسوم به «جیش مغاویر الثوره» بودند که از نیروهای آمریکایی در منطقه التنف جدا شدند و دستگاه امنیتی سوریه به آن‌ها امان داد».

 

«القدس العربی» هم نوشت: «غنام الخضیر سرکرده این گروه ملقب به «ابوحمزه عشائر» نقشه‌ها و اسنادی را که از مقر فرماندهی جیش مغاویر الثوره و اتاق عملیات نیروهای ائتلاف آمریکایی به دست آورده بود که تحویل دمشق داده است که در آن گزارشی از تعداد زیادی از افسران نیروهای ائتلاف و عناصر آنها آمده است».

 

بدون شک نقش دولت آمریکا و متحدان وی در رشد گروه های تروریستی در منطقه غیرقابل انکار است؛ اما شکست داعش در صحنه سیاسی و نظامی، اعتراض مردم منطقه جهت خروج آمریکا از غرب آسیا، حمله‌ی تلافی‌جویانه جمهوری اسلامی به پایگاه عین الاسد، حملات شبه‌نظامی وابسته به محور مقاومت به پایگاه‌های آمریکا در عراق، باعث شده که دولت آمریکا و متحدان وی همزمان با شیوع ویروس کرونا به دنبال راه‌اندازی یک جنگ نیابتی و چریکی در منطقه غرب آسیا باشند که به نظر می‌رسد برای انجام این ادعا، به دنبال احیای گروه‌های تروریستی در سوریه و عراق هستند تا بتوانند منافع خود را در این منطقه برای سالیان دیگر حفظ کنند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار