تلاش آمریکا جهت ترک نخوردن ساختار تحریم ها علیه ایران

تحرکات دیپلماتیک مقامات آمریکایی گواه آن است که، واشنگتن در پی حفظ چارچوب تحریم‌های آمریکا علیه ایران است تا تأثیرات منفی جدی این تحریم ها همزمان با شیوع کرونا در کشور، به چالشی عظیم علیه ایران تبدیل شود.
کد خبر: ۵۵۰۹
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۳

به گزارش دیدار مدیا؛ در این زمینه «فاکس نیوز» در اظهاراتی به نقل از «مایک پمپئو» نوشت: «تحریم‎های آمریکا علیه ایران لغو نخواهد شد و همین امر نیز وضعیت شیوع کرونا را در ایران وخیم‎تر کرد». «آناتولی» هم آورده است: «مولود چاووش‌اوغلو» وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد، تحریم‌های آمریکا علیه ایران نه تنها به مردم آن بلکه به کشورهای همسایه نیز آسیب می‌زند».

 

«وال‌استریت ژورنال» در راستای این گزارش ها نوشت: «آمریکا همچنین جلوی دریافت وام اضطراری 5 میلیارد دلاری درخواستی ایران از صندوق بین‎المللی پول را نیز می گیرد. مضحک آنجاست که پمپئو روز 8 آوریل گفت آمریکا مایل است به ایران کمک کند اما، ایران پیشنهاد آمریکا را رد کرده است».

 

به‌طور یقین هدف امریکا در زمان شیوع کرونا ویروس در ایران به‌کارگیری کارزار فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی و محور مقاومت است؛ اما از آنجایی که توان دخالت سخت و نیمه سخت در قبال ایران را ندارد. استراتژی کارزار فشار حداکثری علیه ایران و دخالت و حمایت از گروه‌های تروریستی در دیگر اعضای محور مقاومت را در دستور کار خود قرار داده‌ است. چرا که تاریخ ثابت می‌کند که در اکثر زمان‌هایی که دولت امریکا کارزار فشار حداکثری علیه ایران و محور مقاومت را در پیش گرفته، که اعضای محور مقاومت سرگرم مقابله با بحرانی جدید بوده‌اند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار