سهم‌خواهی گروه‌های سیاسی در کابینه مصطفی الکاظمی

برخی مقامات عراق اعلام کردند که برخی جریان‌های سیاسی شرط رأی به کابینه مصطفی الکاظمی را دست‌یابی به مناصب عالی در دولت اعلام کرده‌اند.
کد خبر: ۵۵۰۸
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱

به گزارش دیدار مدیا؛ در همین راستا «شفق نیوز» در گفتگویی با «فاضل الفتلاوی» از نمایندگان ائتلاف «الفتح» به رهبری هادی العامری داشت و آورده است: «برخی جریان‌های سیاسی مشارکت و رأی به کابینه را مشروط به دست‌یابی به برخی مناصب و وزارتخانه‌ها اعلام کرده‌اند». «السومریه» هم نوشت: «سعد السعدی، نماینده پارلمان عراق بیان کرد، معتقدیم گروه‌های سیاسی کُرد و سنی همچنان بر سهم‌خواهی اصرار دارند در حالی که مواضع گروه‌های سیاسی شیعی همچنان در عدم مطالبه هیچ کرسی وزارتی ثابت است».

 

«المعلومه» هم از «حاکم الزامل» یکی از رهبران جریان صدر به رهبری «مقتدی الصدر» آورد: «طرف‌هایی سیاسی همچنان بر سهم خواهی در تشکیل دولت اصرار دارند».
به نظر می‌رسد که انتخاب مصطفی الکاظمی به همه مناقشات و تنش‌های سیاسی در عراق پایان دهد، اما شواهد ذکر شده در بالا نشان می‌دهد که هنوز گروه‌های سیاسی در عراق به دنبال سهم خواهی در کابینه هستند. از این‌رو این احتمال وجود دارد که دوباره عراق در روزهای آتی شاهد تنش‌های سیاسی و ... باشد. حال باید دید که آیا مصطفی الکاظمی زیر بار خواسته‌های گروه‌های سیاسی در عراق خواهد رفت یا خیر، پیش‌بینی می‌شود در صورتی که الکاظمی زیر بار خواسته‌های گروه‌های سیاسی نرود، تنش‌ها و شکاف‌های سیاسی در روند شیوع کرونا همچنان وجود خواهد داشت.

 

ارسال نظرات
عناوین برگزیده
آخرین اخبار