آماده‌ باش حشدالشعبی جهت برقراری ثبات در منطقه

سرگرم شدن گروه‌های شبه‌نظامی عراق برای مقابله با مهار کرونا، زمینه ساز تحرکات نظامی گروه‌های تروریستی در چند هفته گذشته شده و همین امر باعث آماده باش نیروهای حشد‌الشعبی و زیرمجموعه‌های آن در منطقه شده است.
کد خبر: ۵۵۰۷
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰

به گزارش دیدار مدیا؛ شیوع کرونا در عراق، فرصت مناسبی را برای گروه تروریستی داعش فراهم آورده تا در خلا فضای حاکم در این کشور، بر دامنه تحرکات خویش در این کشور و همچنین در سوریه بیافزاید، امری که از چشم رهبران حشدالشعبی بدور نمانده است. در این رابطه «بغداد الیوم» در گفتگویی که با «محمد العبیدی» از فرماندهان «الحشد العشائری» داشته، و به نقل از او آورده است: «داعش فعالیت خود را در حد فاصل دو استان «دیالی» (شمال غرب بغداد) و «صلاح الدین» (شمال بغداد) از سر گرفته است. سازمان داعش تحرکاتی آشکار و فعالیت‌هایی را در چند روستای متروکه در مرز میان دیالی و صلاح‌الدین آغاز کرده است».

 

«عنب بلدی» هم نوشت: «لشکر دوم «الجیش الوطنی» تصاویری از انتقال تجهیزات و شبه‌نظامیان به حومه شمالی استان ادلب منتشر کرد که در میان آن‌ها تجهیزات ضد هوایی و خودرهای «پیک آپ» دیده می‌شد» در ذیل این خبر دیگر رسانه های عراقی نوشته اند: «نیروهای امنیتی و شبه نظامی حشدالشعبی و زیرمجموعه های آن به جهت مقابله با تحرکات داعش در آماده باش کامل قرار گرفته اند و تا کنون چندین حملات آنها را ناکام گذاشته اند».

 

بازماندگان گروه تروریستی داعش در خلال هفته های اخیر به دنبال فرصتی بودند که دوباره فعالیت‌های خود را در عراق سازمان‌دهی دهند. به نظر می‌رسد شیوع کرونا و سرگرم شدن گره‌های شبه‌نظامی برای مهار کرونا، خلأ سیاسی در عراق در کنار حمایت آمریکا از آزادسازی زندانیان داعش و... بهترین فرصت را برای آن‌ها به شمار آورد تا دوباره روش‌های غیررسمی و خشونت‌بار برای تحقق اهداف خود در منطقه را آغاز نمایند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار