آمریکا در پشت پرده حوادث تروریستی عراق است

افزایش حملات گروه‌های تروریستی در عراق طی چند هفته اخیر باعث شده تا برخی از مقامات عراقی آن را توطئه آمریکا برای ابقای نظامیان خود در خاک عراق بدانند.
کد خبر: ۵۵۰۵
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰

به گزارش دیدار مدیا؛ در همین راستا «المعلومه» هم در مصاحبه‌ای که با «صفاء الاعسم» کارشناس مسائل نظامی و تحلیلگر مسائل راهبردی داشت، نوشته است: «آمریکا در نظر دارد به مدت بیش از ده سال، نظامیان خود را که ایران آنان را «نیروی تروریستی»‌ می‌داند، در خاک عراق باقی نگه دارد».

 

«کریم الخیکانی» تحلیلگر سیاسی عراق هم اشاره کرد: «نظامیان آمریکایی در راستای اجرای مصوبه پارلمان عراق از این کشور خارج نشدند بلکه آمریکا با این کار می‌خواهد نیروهای اشغالگر جدیدی را به صورت مشروع وارد عراق کند».

 

«العهد» هم به اظهارات «عدنان الکنانی» کارشناس امنیتی عراق اشاره داشت و نوشت: «نیروهای امنیتی باید مراقب طرح‌ها و برنامه‌های نظامی آمریکا در کشور باشند».

 

بغدادالیوم هم در گفتگوی که با « ثامر ذیبا» عضو ائتلاف الفتح در پارلمان عراق داشت نوشت: «آمریکا به دنبال شکست نقشه‌هایش در عراق درصدد احیای مجدد سناریوی ژوئن 2014 است و حملات اخیر علیه نیروهای امنیتی در برخی استان‌ها گواه مهمی است».

 

بدون شک یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذاری بر ناامنی در عراق، ورود آمریکا به این کشور بود. چراکه آمریکا بدون کسب مجوز قانونی به کشور عراق حمله و تاکنون در آن حضور دارد و این باعث شده؛ افزایش ناامنی عمومی به دلیل حملات تروریستی، دزدی و آدم کشی و افزایش فعالیت گروه‌های تروریستی، بحران انسانی و بی‌پایان در عراق، گسترش ناامنی به کشورهای همسایه و... در عراق و منطقه شکل بگیرد.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار