رسانه های معاند با هدف فشار بر دستگا قضا مدعی شدند؛

مرگ هفت زندانی امنیتی در ارومیه بر اثر کرونا!

رسانه‌ های ضد انقلاب مدعی شدند وضعیت بهداشتی زندانهای بند امنیتی نامناسب است و در ادامه سیاه نمایی علیه قوه قضائیه نوشتند: قوه قضائیه علی رغم ابتلا برخی از زندانیان به ویروس کرونا با مرخصی درمانی آنها ممانعت می کند.
کد خبر: ۵۴۹۸
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۹

به گزارش دیدار مدیا؛ در همین راستا « سازمان حقوق بشری هه نگاو» در گزارشی تحلیلی نوشت: طی یک‌ماه گذشته دست‌کم هفت زندانی در زندان مرکزی ارومیه در اثر بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند. در یک ماه دست‌کم ۱۰۰ نفر از زندانیان زندان ارومیه به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. بر پایه این گزارش،‌ هفت‌نفر از این زندانیان جان خود را از دست داده‌اند، چهار نفر از زندانیان جان‌باخته روز پنجشنبه و پس از انتقال به بیمارستان فوت کردند. چهار زندانی نیز با وضعیت جسمی وخیم در قسمت مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری شده‌اند. این زندانیان از بندهای سه و چهار این زندان بوده‌اند که بیشتر از ۵۰۰ زندانی در آن نگه داشته می‌شوند.

 

پیشتر سازمان حقوق بشری هه‌نگاو گزارش داد که مدیر داخلی زندان مرکزی ارومیه در واکنش به اعتراض شماری از زندانیان معترض به مخالفت مسئولان با درخواست مرخصی در پی شیوع کرونا گفته بود که بر اساس دستور رییس قوه قضاییه اجازه کشتن آن‌ها صادر شده است.

 

به نظر می رسد طرح مجدد ادعای نامناسبب بودن وضعیت زندانیان امنیتی با هدف فشار بر مسئولان قوه قضاییه و تحریک احساسات عمومی نسبت به این اتفاق باشد. در سوی دیگر ماجرا با برجسته سازی موضوع نامناسب بودن وضعیت بهداشتی زندانیان امنیتی، سازمان های حقوقی و عفو بین الملل را نسبت به اقدامات قوه قضاییه حساس کنند و با فشار رسانه ای قوه قضاییه را از اقدامات قانونی خود سلب کند. لذا قوه قضاییه می تواند با شفاف سازی نسبت به فرایند وضعیت زندانیان امنیتی و انتشار خبر آزادی شماری از آنها با اسم و مشخصات، جلوی این دست اتفاقات و سناریو سازی ها را بگیرد.

ارسال نظرات
عناوین برگزیده
آخرین اخبار