هشدار تشکیلات خودگردان فلسطینی به ماجراجویی های نتانیاهو

تماس‌های فشرده رئیس تشکیلات خودگردان با رهبران عربی و غربی درباره طرح الحاق سرزمین های فلسطینی به رژیم صهیونیستی به دنبال این صورت گرفت که طرف‌هایی دوست، او را در جریان جدیت این نقشه نتانیاهو قراردادند.
کد خبر: ۵۴۹۴
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷

به گزارش دیدار مدیا؛ در خلال روزها اخیر شماری از رسانه های منطقه و فرا منطقه ای از جدیت بنیامین نتانیاهو جهت الحاق دره اردن و برخی دیگر مناطق فلسطین به سرزمین های اشغالی اطلاع رسانی نموده بودند، رخدادی که گویا حمایت کامل کاخ سفید را پشت خویش داشته و فضای ناشی از درگیری جامعه بین المللی با ویروس کرونا، زمینه را برای بلندپروازی های نتانیاهو بیش از پیش فراهم ساخته است.

 

در این زمینه «القدس العربی» در گزارشی نوشت: «طرف‌های دوست فلسطین به مقامات تشکیلات خودگردان اطلاع دادند که نتانیاهو در بحبوحه شیوع کرونا برای اجرای طرح الحاق اقدام خواهد کرد، به خصوص که مورد حمایت نامحدود دولت آمریکا قرار دارد». «صفا» هم در گزارشی نوشت: «اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس امروز با «سعدالدین العثمانی» نخست‌وزیر مغرب تماس تلفنی برقرار و درباره مسایلی مهم با وی گفت‌وگو کرد. با توجه به نشست کمیته آمریکایی-اسرائیلی درباره الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری، اولین موضوع مطرح شده در این تماس «قدس» بود. هنیه در این تماس به سیاست یهودی‌سازی، شهرک‌سازی، جریمه‌های جمعی علیه اهالی قدس و کوتاهی در قبال فلسطینی‌های ساکن این شهر به‌ویژه در سایه شیوع کرونا اشاره کرد».

 

«القدس» هم نوشت: «محمد اشتیه نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین و «سرگئی لاوروف»، با یکدیگر درباره مسئله الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری و شیوع ویروس کرونا تلفنی گفت‌و‌گو کردند».

 

مشغول بودن جهان به مسئله کرونا باعث شده که رژیم صهیونیستی با دولت آمریکا ائتلافی درباره نقشه‌های الحاق اراضی فلسطینی به این رژیم تشکیل دهند؛ اما 24 ساعت از این ادعا نگذشته بود که رهبران عربی و غربی همسو با مردم فلسطین به این طرح غیرقانونی نه‌تنها واکنش نشان داده‌اند بلکه هشدار جدی به این ائتلاف داده‌اند. به نظر می‌رسد که رژیم صهیونیستی در دورانی که مردم فلسطین درگیر کرونا هستند و به‌شدت با کمبودهای پزشکی و بهداشتی هستند، تلاش آن‌ها به جهت عملی کردن طرح معامله قرن دوچندان شده است.

 

اختلاف های داخلی اسرائیل در تشکیل کابینه و تلاش برای جلب رضایت شماری از شهروندان جهت حمایت از ائتلاف لیکود به رهبری نتانیاهو، نخست وزیر موقت اسرائیل را بیش از گذشته به تحقق معامله قرن مشتاق نموده است.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار