پیشی گرفتن بایدن بر ترامپ مطابق نظرسنجی ها

جدیدترین نتایج همه‌پرسی در آمریکا نشان می‌دهد که «جو بایدن» نماینده دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا بر رئیس‌جمهور کنونی این کشور پیش گرفته است.
کد خبر: ۵۴۹۲
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴

به گزارش دیدار مدیا؛ در این رابطه «سی ان ان» گزارشی منتشر کرد و آورده است: «به دنبال کناره‌گیری «برنی سندرز» از نامزدهای دموکرات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، اینک «جوبایدن» معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا و دیگر نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری از دونالد ترامپ رئیس‌جمهور کنونی ایالات‌متحده پیش افتاده است. جو بایدن به تازگی در انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها در ایالت آلاسکا نیز بر رقبای خود پیروز شد. جو بایدن توانست در مجموع با کسب ۵۵.۳ درصد آرا پیروز شود. طبق قوانین آمریکا، هر نامزدی که بتواند رای ۱۹۹۱ وکیل انتخاباتی را به دست آورد، نامزد حزب دموکرات یا جمهوری‌خواه خواهد شد».

 

بدون شک اقدامات «دونالد ترامپ» در قبال شیوع کرونا در این نظرسنجی تأثیر چشمگیری داشته است. چرا که اقدامات بی‌تفاوت دولت ترامپ در قبال این ویروس باعث شده در حال حاضر آمریکا با یک فاجعه جهانی روبرو شود؛ اما به نظر می‌رسد علاوه بر این بی‌تفاوتی دو عامل دیگر ازجمله؛ تشدید تبعیض نژادپرستانه در آمریکا و کمبودهای پزشکی و بهداشتی بر این ‌همه‌پرسی تأثیرگذار بوده است.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار