شکست سیاسی آمریکا در سایه کرونا ویروس

اقدامات خصمانه و بی‌پروا دولت «ترامپ» در قبال شیوع کرونا، باعث شده که بسیاری از کشورهای جهان نه‌تنها از آن به‌عنوان یک تهدید جهانی نگاه کنند، بلکه اقدامات وی را پایان هژمونی آمریکا توصیف کردند.
کد خبر: ۵۴۹۱
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸

به گزارش دیدار مدیا؛ در این راستا «گاردین» یادداشتی منتشر کرد و نوشت: «به لطف اقدامات ترامپ،‌ فاجعه موازی دیگری در سرتاسر جهان در حال پدیدار شدن است و آن، ویران شدن اعتبار آمریکا به عنوان یک رهبر و شریک امن،‌ قابل اعتماد و شایسته بین‌المللی است. در تحریم‌ها، محدودیت‌ها و بایکوت‌ها علیه چین، ایران و اروپا در عرصه جهانی باعث ایجاد تفرقه شد». «اندیشکده بلفر» هم مقاله‌ای از «گراهام الیسون» استاد مدرسه دولتی جان اف کندی در دانشگاه هاروارد منتشر کرد که در آن اشاره شده است، بحران کرونا موجب شد: «شکاف در سیستم رهبری آمریکا نمایان شود».

 

به نظر می‌رسد اقدامات دونالد ترامپ در قبال شیوع کرونا، خصوصاً جنگ روانی، فشارهای تحریمی و راه‌اندازی جنگ بیولوژیکی، باعث شده که کشورهای جهان اقدامات وی را یک‌ فاجعه موازی دیگری در سرتاسر جهان توصیف کنند؛ بنابراین این اقدامات وی که جهان آن را یک تهدید برای خود خصوصاً اروپا دیده‌اند، زمینه ویران شدن اعتبار آمریکا به‌عنوان هژمونی برتری جهان را فراهم کرده است.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار