رمزگشایی از حملات اصلاح طلبان به نهادها و موسسات تحت هدایت رهبری

مسیح مهاجری در یادداشتی در خصوص لزوم هزینه منابع مالی نهادها و موسسات زیر نظر رهبری برای جبران خسارات ناشی از شیوع ویروس کرونا، محور روزهای اخیر مقامات آمریکایی را تکرار کرده بود که همین امر موجب استقبال گسترده رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی معاند شد.
کد خبر: ۵۴۹۰
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱

به گزارش دیدار مدیا؛ مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی که یادداشت اخیرش با کف و هورا رسانه های بیگانه همراه شده بود، سرمقاله ای جدید و برای تلطیف فضای سیاسی، تلاش کرده است انتقادات مشابه‌ای را به دولت روحانی نیز داشته باشد. عباس عبدی نیز طرح لزوم هزینه منابع مالی این نهادها برای جبران خسارات ناشی از شیوع بیماری کرونا را تکرار کرد.

 

عباس عبدی در گفتگو با «مدآرا» عنوان کرده است: « یکی از مشکلاتی که در ایران وجود دارد این است که منابع ملی و حکومتی تجزیه شده است. بخشی از آن در دولت و بخش دیگر آن خارج از اختیارات دولت است. از جمله این موارد هم می توان به آستان قدس و بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اشاره کرد که اختیارات و سازو کارش در اختیار دولت نیست که اساسا معقول و منطقی هم نیست. موضوع قابل توجه اینجاست که این نهاد ها وقتی امکانات می خواهند می گویند دولتی هستیم و باید از امتیازات دولتی برخوردار باشیم چون نفع خصوصی نداریم. مثلا مالیات ندهند یا… و وقتی که می خواهند از این نهاد ها مسئولیت بخواهند تا در جامعه مشارکت کنند می گویند ما دولتی نیستیم. این عمل نادرستی است و باید اموال همه این نهاد ها به سیستم دولتی وارد شود تا در چنین مواقعی صرف نیاز های مردم شود. این فعال سیاسی در پایان تاکید کرد: این بی معنی است که بخشی از منابع عمومی مردم به دست عده ای باشد که معلوم نیست با این منابع چه کاری انجام می دهند، کجا خرج می کنند و چه اهدافی را دنبال می کنند؟».

 

طرح ادعای عدم استفاده از منابع مالی موسسات زیر نظر رهبری در راستای منافع عمومی، ابتدا توسط مقامات وزارت خارجه آمریکا مطرح شد. این ادعای آمریکایی‌ها در مقابل درخواست دولت برای رفع تحریم‌ها به دلیل شیوع کرونا بود که تبدیل به یکی از محورهای رسانه‌های ضدانقلاب برای هجمه به حاکمیت و رهبر معظم انقلاب شد. در این میان برخی از اصلاح طلبان نیز در ادامه این خط رسانه‌ای در حال تقویت آن هستند که پیش بینی می‌شود در روزهای آینده با افزایش فضاسازی اصلاح طلبان، شاهد تصمیمات جدیدی از سوی این نهادها و موسسات باشیم.

 

تمرکز بر این خط خبری در حالی است که نهاد فوق الذکر و به ویژه آستان قدس رضوی و بنیاد مستضعفین تا کنون و در تمامی بحران ها اعم از سیل و زلزله و... بدون توجه به خواست دولت در این امور ورود کرده و به حمایت از نیازمندان پرداخته اند. در خلال شیوع کرونا نیز نهادهای فوق الذکر به شکل مجزا و در حد توان به حمایت مستقل از پیامدهای ناگوار این رخداد پرداخته اند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار