چرا معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قم برکنار شد؟

رسانه‌ های ضد انقلاب مدعی شدند معاون علوم پزشکی قم به دلیل ارائه آمار رسمی در مورد بیماران کرونایی برکنار شد.
کد خبر: ۵۴۸۷
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۲

به گزارش دیدار مدیا؛ در همین راستا « در تی وی» در گزارشی تحلیلی نوشت: دکتر حسن عادلی، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قم، روز گذشته توسط رئیس این دانشگاه برکنار شد. دکتر عادلی همان کسی است که در جلسه ستاد بحران قم  به یک آخوند شیاد طب اسلامی گفت: حوزه علمیه صلاحیت دادن مدرک پزشکی ندارد! برکناری وی به دو دلیل بوده: یکی مخالفت صریح با دخالت روزافزون حوزه علمیه و روحانیون در امور پزشکی و بیمارستانی، و عدم همکاری با حوزه قم در برگزاری جلسات مشترک با شیادان طب اسلامی. علت دیگر مربوط به مصاحبه تلویزیونی  اخیر وی، که گفت: علت افشای بیماری کرونا در قم، عدم تبعیت پزشکان قم از پروتکلها و دستورات وزارت بهداشت در مخفی نگهداشتن این بیماری بوده است.

 

در ادامه این گزارش آمده است: «دکتر عادلی که رئیس سازمان نظام پزشکی قم و فوق تخصص ریه است، از بدو شروع کرونا در قم، بطور تمام وقت درگیر درمان بیماران بود و با توجه به مقبولیت وی در جامعه پزشکی با مدیریت قوی توانسته بود این بیماری را در سطح قم کنترل نماید. بنا بر اطلاع، وی از یکسو با فشار حوزه علمیه و محمدی عراقی نماینده خامنه ای  در قم، و از سوی دیگر با تشدید فشار مقامات وزارت بهداشت برکنار شده است.»

 

رسانه‌ های ضد انقلاب با القای حکومتی بودن آمار بیماران کرونایی و متهم سازی جمهوری اسلامی به سرکوب مدیران متخصص و افشاگر، مدعی شدند برکناری معاون علوم پزشکی قم به دلیل مصاحبه اش در مورد ارائه آمار واقعی و برخلاف خواسته های وزارت بهداشت در مورد بیماران کرونایی اقدام به افشارگری در مورد وضعیت بیماران کرونایی کرده است و  در همین راستا القا می کنند که جمهوری اسلامی  هر مدیری را که برخلاف گزارشات نهادهای امنیتی مصاحبه کند سریع برکنار می کنند. به نطر می رسد که می بایستی وزارت بهداشت علت دقیق برکناری معاون علوم پزشکی قم را بصورت شفاف و دقیق اعلام کند و در این برهه زمانی حتی المقدور از اخراج مدیران حوزه درمانی خودداری کند تا موجبات سوء استفاده جریانات معاند از این موضوع نشود.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار