سیاه نمایی در مورد وضعیت زندانهای کشور

رسانه‌های ضد انقلاب در خلال روزهای اخیر و با انتشار گزارشاتی بدون مدرک و تنها با استناد به گزارشات بی پایه مدعی شده اند، وضعیت بهداشتی زندانیان امنیتی نامناسب است.
کد خبر: ۵۴۸۵
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۷

به گزارش دیدار مدیا؛ از زمان ورود ویروس کرونا و شیوع آن در سطح کشور، تمرکز رسانه های فارسی زبان مستقر در کشورهای بیگانه بر دو اصل کلیدی استوار بوده است. در وهله اول زیر سوال بردن آمار ارائه شده از سوی مقامات بهداشتی و تلاش برای ناکارآمد جلوه دادن راه های مقابله با کرونا در ایران بویژه از طریق انتشار آمار و اعدادم غیر حقیقی و دوم ابراز دلنگرانی نسبت به زندانیان کشور به ویژه زندانیان امنیتی. توجه ویژه به حقوق این زندانیان از سوی این رسانه ها در حالی است که به گواهی تحولات حاکم بر کشورهای کرونا زده، هیچ کشوری به مانند ایران تا به این میزان به زندانیانش مرخصی یا آزادی مشروط عطا ننموده است.

 

در همین راستا « صدای آمریکا» در گزارشی تحلیلی نوشت: جامعه جهانی بهائی با ابراز نگرانی شدید نسبت به سلامتی بهائیانی که در ایران زندانی هستند از رژیم ایران خواست تا فورا آنها را آزاد کند. بانی دوگال نماینده ارشد جامعه جهانی بهائی در سازمان ملل متحد در نیویورک اعلام کرد: «جامعه جهانی بهائی از ایران می‌خواهد که فورا بقیه بهائیانی را که در زندان هستند ازاد کند. این افراد بی‌گناهند و هرگز نباید اصلا زندانی می‌شدند. حبس کنونی آنها نه تنها ناعادلانه است بلکه جان انها را در خطر جدی قرار داده است. در واقع همه زندانیان عقیدتی باید اکنون ازاد شوند.»

 

در ادامه این گزارش آمده است: «تعداد زیادی از زندانیان در زندان‌های مختلف ایران از جمله زندانیان سیاسی و عقیدتی که محکومیت آنها بیشتر از ۵ سال است کماکان در زندان‌های ایران در بازداشت به‌سر می‌برند و با وجود گسترش ویروس کرونا در زندان‌های ایران و ابتلای برخی از زندانیان به ویروس کرونا از حق داشتن مرخصی کوتاه مدت و یا آزادی مشروط برخوردار نیستند.»

 

رسانه های ضد انقلاب با سیاه نمایی وضعیت زندانیان امنیتی از ورود ویروس کرونا به کشور برای اهداف سیاسی استفاده می کنند و با طرح ادعای نامناسب بودن وضعیت درمانی و بهداشتی زندانیان امنیتی، در تلاشند که وضعیت آنان را نامناسب نشان داده و از این طریق بتوانند از طریق نهادهای حقوق بشری قوه قضائیه ایران را به نقص حقوق زندانیان متهم کنند. و از این طریق این قوه را جزو تحریم های حقوق بشری قرار دهند و از طرقی دیگر با فشار بر قوه قضائیه بتوانند زمینه آزادی این متهمان امنیتی را فراهم کنند. به نظر می رسد اگر روابط عمومی قوه قضائیه اطلاع رسانی دقیقی در مورد وضعیت زندانها انجام می داد کذب بودن گزارشات رسانه‌های ضد انقلاب برای افکار عمومی مشخص می شد.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار