احتمال تنش آمریکایی و روسیه در اوج بحران کرونا

رسانه آمریکایی درباره یک سند وزارت امنیت داخلی آمریکا خبری اختصاصی منتشر کرده که در آن هشدار داده شده که روسیه با سوءاستفاده از بحران شیوع ویروس کرونا در آمریکا درصدد جذب اطلاعات محرمانه است
کد خبر: ۵۴۸۲
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۴

به گزارش دیدار مدیا؛ در این رابطه «یاهو نیوز» در گزارشی نوشت: «وزارت امنیت داخلی آمریکا در یک سند ادعا کرد، جاسوس‌های روسیه احتمالاً در تلاش هستند از وضعیت پیش آمده در نتیجه بحران شیوع ویروس کرونا در آمریکا به عنوان فرصتی برای دریافت اطلاعات محرمانه استفاده کنند و به یک سند مرکز ضد اطلاعاتی وزارت امنیت داخلی آمریکا دسترسی پیدا کرده اند. جمع‌آوری اطلاعات درباره زنجیره نقاط ضعف تأمین زنجیره تجهیزات پزشکی می‌تواند برای عملیات در آینده بکار آید؛ عملیاتی که هدف از آن‌ها تضعیف عناصر کلیدی لجستیکی به‌منظور آمادگی در برابر یک حمله جنگی و یا استفاده فرصت‌طلبانه از این اطلاعات در یک وضعیت اضطراری هستند. به دنبال انتشار این خبر اختصاصی، این رسانه نظر وزارت امنیت داخلی آمریکا را درباره سند مذکور جویا شده اما این وزارتخانه اظهارنظری درباره این سند نکرده است. در همین برهه اما مسکو در بحبوحه همه‌گیری ویروس کرونا توانست در عرصه افکار عمومی بین‌المللی به دستاوردها و امتیازهای بزرگی دست یابد».

 

شواهد مذکور نشان می‌دهد که نه‌تنها ویروس کرونا ساخته آزمایشگاهی بوده است. بلکه در آینده شاهد جنگ رسانه‌های میان کشورهای جهان به جهت دخالت و جاسوسی‌های برای به دست آوردن اسنادی که ثابت کنند، چه کشوری این ویروس همه‌گیر و ویران‌کننده ساخته است رو کنند و یا با آن اهدافی در سیاسی، اقتصادی و... از این سندها داشته باشند. با این حال پیش‌بینی می‌شود که سه کشور چین، روسیه و آمریکا به دنبال عملی کردن این ایده باشند که اسنادی به دست آورند که بتوانند سیاست بین‌المللی همدیگر با چالش جهانی روبرو کنند.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار