پای کرونا به عین الاسد هم باز شد

پس از این‌که منابع غیررسمی عراقی از ابتلای ۲۲ الی ۲۵ نظامی آمریکایی به بیماری کووید-19 در پایگاه عین الاسد خبر دادند. یکی از اعضای پارلمان عراق، خبر ابتلای شماری از نظامیان آمریکایی مستقر در پایگاه عین الاسد را تأیید کرد.
کد خبر: ۵۴۸۱
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵

به گزارش دیدار مدیا؛ هفته ها پس از ورود ویروس کرونا به عراق، گویا پای این ویروس همه گیر به پایگاه آمریکایی عین الاسد نیز باز شده است. عین الاسد مهمترین پایگاه آمریکایی در عراق، همان پایگاهی است که بیشترین موشک های ایرانی در آن فرود آمدند.

 

المعلومه در گزارشی به این موضوع پرداخته و می نویسد: « افراد مبتلا به کرونا به بیمارستانی در اربیل منتقل شده‌اند. همچنین یک تیم پزشکی آمریکایی از سه روز گذشته، اقدام به غربالگری نیروهای آمریکایی در پایگاه‌های نظامی این کشور در عراق کرده است و برخی اطلاعات از وجود ده‌ها مبتلا در بین نظامیان آمریکایی حکایت دارد و همچنین میزان آمادگی و اقدامات صورت گرفته در هتل شهر اربیل حاکی از این است که یا تعداد مبتلایان بسیار بالاست یا پیش‌بینی‌ شده است که تعداد آن‌ها افزایش خواهد یافت».

 

در این رابطه «المعلومه» در گفتگویی که با «محمد کریم» عضو ائتلاف الفتح در پارلمان عراق داشت، نوشت: «اطلاعاتی که درباره مبتلا شدن شماری از سربازان آمریکایی حاضر در پایگاه عین الاسد فاش شده صحیح است و تأیید شده است».

 

به نظر می‌رسد که تحرکات نظامیان آمریکا در چند روز گذشته تاکنون در مهم‌ترین پایگاه آن‌ها در عراق به خاطر همین شیوع کرونا در میان نظامیان آن کشور بوده است. هرچند که بیشتر رسانه‌ها در هفته‌ای قبلی اعلام کرده بودند به جهت کودتا در عراق این تحرکات صورت گرفته است؛ اما افزایش تیم‌های پزشکی در پایگاه عین الاسد نشان می‌دهد که احتمالاً پایگاه عین الاسد یا بخشی از آن محل قرنطینه نظامیان آمریکا شده است. بنابراین در صورت تأیید این خبر، قطعاً در روزهای آینده شاهد شیوع کرونا در میان نیروهای عراقی نیز خواهیم بود؛ چرا که برخی از نیروهای آمریکایی با نیروهای عراقی و پیمانکاران عراقی در حال همکاری در دیگر پایگاه‌های در عراق هستند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
عناوین برگزیده
آخرین اخبار