به بهانه شیوع کرونا؛

آمریکا خواستار آزادی تروریست های داعشی شد

با شیوع کرونا در جهان خصوصاً در غرب آسیا، واشنگتن ادعای بشردوستانه به خود گرفته است و خواستار آزادی تروریست‌ها در زندان‌های سوریه شده است.
کد خبر: ۵۴۸۰
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹

به گزارش دیدار مدیا؛ در این رابطه «المعلومه» یادداشتی از «محمد شریف الجیوسی» منتشر کرد مبنی بر اینکه: «با شیوع ویروس کرونا در جهان، واشنگتن با ژستی بشردوستانه، خواستار آزادی تروریست‌های حاضر در زندان‌های سوریه شده و با مظلوم توصیف کردن آن، به دنبال پیگیری وضعیت هم‌پیمانان خود در این زندان‌هاست. ناگهان نظام امپریالیستی آمریکا به یک انسان مهربان و دلسوز و انسان‌دوست تبدیل می‌شود و درباره کسانی که آن‌ها را زندانیان بی‌گناه و مظلوم در سوریه می‌خواند - از زن و کودک تا سالمند و بیمار - ابراز نگرانی می‌کند و از سوریه می‌خواهد که قدردان او باشد؛ به این زعم که آمریکا، سوریه را از دست سازمان تروریستی داعش آزاد کرده است؟ فراتر از این، حتی واشنگتن از کشورهای دیگر خواسته است که از گروه‌های تروریستی حمایت کنند و پوشش سیاسی، رسانه‌ای و اطلاعاتی و ... را برای آن‌ها فراهم سازند».

 

واشنگتن که این روزها در سایه شیوع کرونا، با انتقاد شدیدی بر سر اهمال در مناطق اقامت سرخپوستان مواجه است و در قبال تداوم اسارت پنج هزار زندانی فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی سکوت مطلق اختیار کرده است؛ اما در قبال زندانیان داعشی ژست بشردوستانه به خود گرفته است. بودن شک این ادعا تنها به این منظور است که داعش در سایه بحران کرونا احیا و قدرتمند شود. زیرا بعد از شکست داعش و اعتراضات ضدآمریکایی در منطقه، منافع و اهداف دولت آمریکا در منطقه با خطر جدی روبرو شده است. از این‌رو در تلاش هستند تا با شکل‌گیری مجدد داعش دخالت و تداوم خود را در منطقه همچنان حفظ کنند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار