ائتلاف کرونایی آمریکا و رژیم صهیونیستی در غرب آسیا

آمریکا و رژیم صهیونیستی با سوء استفاده از مشغول بودن جهان به مسئله کرونا در آستانه توافق درباره نقشه‌های الحاق اراضی فلسطینی به اسرائیل هستند.
کد خبر: ۵۴۷۹
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶

به گزارش دیدار مدیا؛ از معامله قرن به عنوان کلیدی ترین طرح سیاست خارجی دونالد ترامپ نام برده می شود. طرحی که چند ماه پیش مطرح شده و با سردی قاطبه جامعه بین المللی همراه بود. حال و با شیوع وسیع کرونا در جهان، مقامات آمریکایی و صهیونیستی فرصت را مغتنم شده تا از فضای حاکم بر منطقه در راستای منافع خویش در الحاق سرزمین های فلسطینی به رژیم صهیونیستی بکوشند.

 

در این راستا «صفا» در گزارشی آورده است: «طرح ‌های الحاق اراضی دیگر مانعی در برابر فرصت‌ها برای تشکیل دولت جدید اسرائیل نیستند، جدیدترین اطلاعات درباره تشکیل کابینه اسرائیل حاکی از آن است که حزب لیکود به ریاست بنیامین نتانیاهو و ائتلاف «آبی سفید» به ریاست «بنی گانتز» بر روی حاکمیت اسرائیلی بر اراضی فلسطینی در تابستان آینده توافق کرده‌اند. توافق مذکور شامل الحاق دره اردن و شمال «بحرالمیت» به فلسطین اشغالی از طریق گفت‌وگو با دولت آمریکا و جامعه بین‌المللی است و صحبت از اعلام تاریخ دهم ژوئیه برای الحاق اراضی است.

 

در همین ارتباط «رونن پرتز» مدیرکل دفتر نتانیاهو از نزدیک بودن توافق نهایی آمریکا و رژیم صهیونیستی برای الحاق مناطق ذکر شده در کرانه باختری سخن گفته است. تیم آمریکایی-اسرائیلی که «دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی و «یاریف لیوین» وزیر گردشگری رژیم صهیونیستی رهبری آن را بر عهده دارند این روزها در حال ادامه کار برای نهایی شدن توافق هستند».

 

به نظر می‌رسد یکی از موانع اصلی عملی سازی طرح معامله قرن خود فلسطینی‌ها هستند. از این‌رو بعد از رونمایی از این طرح بارها رژیم صهیونیستی به حملات خود علیه آن‌ها ادامه داده است. اما این فشارهای نظامی در کنار حمایت و امارات و عربستان نه‌تنها کارساز نبود، بلکه انتقادها نسبت به این طرح ادعا افزایش پیدا کرد؛ اما شیوع کووید ـ 19 در جهان باعث شده که رژیم صهیونیستی با همکاری متحد جهانی خود (آمریکا) از این ویروس نهایت سوءاستفاده را یداشته باشند تا قدم‌های در راستای عملی سازی طرح معامله قرن بردارند. از این‌رو تلاش خواهند کرد تا شیوع کرونا در فلسطین به نقطه اوج برسانند و مهم‌تر این‌که شهرک‌سازی‌های خود را در فلسطین ادامه دهند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار