علت خودکشی دختر 12 ساله ایلامی چه بود؟

دختر بچه ۱۲ ساله در روستای گاودل از توابع شهرستان تازه تاسیس هلیلان در استان ایلام، با حلق آویز کردن خود به وسیله طناب به زندگی اش پایان داد.
کد خبر: ۵۴۷۴
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۳

به گزارش دیدار مدیا؛ در همین راستا « هرانا» در گزارشی تحلیلی نوشت: یک دختر ۱۲ ساله در یکی از مناطق بشدت محروم استان ایلام به علت فقر مالی دست به خودکشی زده و جان خود را از دست داد. سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی‌های سالانه از سوی سازمان پزشکی قانونی بیش از ۷ درصد اعلام شده است. به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مدارا، یک دختر ۱۲ ساله در یکی از مناطق بشدت محروم استان ایلام به علت فقر مالی دست به خودکشی زده و جان خود را از دست داد. بر اساس این گزارش، پدر این کودک دچار معلولیت است و به همراه ۵ عضو خانواده در فضایی ۱۲ متری در فقر مطلق زندگی می کرد. سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی‌های سالانه از سوی سازمان پزشکی قانونی بیش از ۷ درصد اعلام شده است.

 

با توجه به اینکه یکی ار مهمترین علل خودکشی در بین جوانان مشکلات روحی و روانی می باشد و به دلیل اینکه شناخت جوانان از اجتماع آینده شان نادرست و غیرواقعی است و خود را در مقابل سختی ها ناتوان حس می کنند. خودکشی را راه فرار از مشکلات می دانند. با توجه به حادثه خودکشی که در یکی از شهرستانهای استان ایلام رخ داد جریان ضد انقلاب با تصویرسازی از خودکشی جوانان به دلیلی فقرمالی در تلاش است که علت خودکشی این فرد را به مباحث اقتصادی کشور مرتبط دهد در صورتی که مهمترین علت روی آوری جوانان به پدیده خودکشی مباحث فرهنگی و اجتماعی می‌باشد که باید نهادهای اجتماعی ضمن تهیه گزارش علت واقعی این حادثه و با تشریح علت اصلی این خودکشی، از سوء استفاده سیاسی جریان ضد انقلاب جلوگیری کنند.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار