برغم ادعای پذیرش آتش بس؛

ائتلاف عربی حملاتش بر علیه انصارالله را از سر گرفت

ائتلاف سعودی علی رغم ادعایش مبنی بر پذیرش آتش بس جنگ با یمنی ها به دلیل شیوع کرونا؛ در خلال دو روز گذشته حملاتش بر علیه مواضع انصارالله را از سر گرفته است.
کد خبر: ۵۴۷۰
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱

به گزارش دیدار مدیا؛ اعلام وضع آتش بس از سوی ائتلاف عربی به رهبری سعودی در جنگ یمن تنها چند روز دوام آورده و این ائتلاف حملات شدیدی را علیه مبارزین یمنی مجددا از سر گرفته است. در این زمینه «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در توییتی نوشت: «نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن جلوی شش پیشروی نیروهای ائتلاف سعودی را از صبح امروز در چند جبهه گرفته‌اند. به گفته وی، از این عملیات پیشروی، سه مورد در جبهه «قالنیه»، «الجریبات» و «ناطع» در استان «البیضاء» (جنوب) بوده است و دو عملیات دیگر در شهرستان «صراوح» استان مأرب (مرکز) و یک عملیات دیگر در استان تعز (جنوب غربی یمن) بوده است».

 

در همین راستا «رأی الیوم» یادداشتی از «عدنان علامه» نویسنده فلسطینی منتشر کرد مبنی بر اینکه: «ملت یمن عادت دارد هر زمان که با پیروزی‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مواجه می‌شود، صدای «مارتین گریفتیس» فرستاده سازمان ملل را برای آتش‌بس بشنود. و احتمالا به بهانه قرار دادن شیوع ویروس کرونا برای اعلام آتش ‌بس توطئه‌ای دیگری در نظر گرفته‌اند تا علاوه بر انتقال کووید ـ 19 حملات پی در پی به یمن داشته باشند». «الجزیره» هم در گفتگوی که با «محمد البخیتی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصار الله یمن داشت، نوشت: «عملیات زمینی و هوایی ائتلاف، همچنان ادامه دارد».

 

همان‌طور که شواهد مذکور نشان می‌دهد، به نظر می‌رسد که ادعای برقراری آتش‌بس از سوی ائتلاف سعودی حیله، آن‌ها به جهت جلوگیری از پیروزی‌های انصارالله و آزادسازی استان «مأرب» توصیف می شود؛ زیرا دولت سعودی به شدت از پیشرفت‌های نظامی انصار الله خصوصاً در منطقه مأرب بسیار نگران بوده است. از این‌رو در زمان شیوع کووید ـ 19 در جهان و انتقال آن به یمن، پیش‌بینی می‌شود که در روزهای آتی تحرکات بیشتری در راستای تصرف منطقه مأرب داشته باشد.

ارسال نظرات
عناوین برگزیده
آخرین اخبار