ادعای جدید رسانه های معاند؛

آمار جانباختگان کرونا پنج برابر عدد اعلامی است!

رسانه‌ های جریان ضد انقلاب در گزارشاتی بدون استناد به مدارک مدعی شدند آمار جانباختگان براثر بیماری کرونا پنج برابر آماری است که رسانه‌های داخلی منتشر می کنند.
کد خبر: ۵۴۶۵
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷

به گزارش دیدار مدیا؛ از زمان شیوع کرونا و همزمان با شفاف سازی و اعلام آمار روزانه از سوی وزارت بهداشت، رسانه های فارسی زبان مستقر در واشنگتن و لندن مدام به انتشار اخباری مبنی بر رد آمار اعلام شده پرداخته و با نشر آماری کذایی، مدعی فوت شمار کثیری از ایرانیان بر اثر این بیماری شده اند.

 

در همین راستا «ایران اینترنشنال» در گزارشی تحلیلی نوشت: آمار جانباختگان کرونا حدود ۱۸ هزار نفر اعلام شده و بیش از چهار هزار نفر هم در وضعیت «بسیار وخیم» قرار دارند. به گفته این منابع، آماری که وزارت بهداشت ایران از فوتی‌های کرونا به صورت رسمی اعلام می‌کند، آماری است که تست کرونای افراد در آن پیش از فوت مثبت اعلام شده است.

 

رسانه‌ های ضد انقلاب با متهم سازی رسانه‌های داخلی به وابستگی به نهادهای امنیتی و در راستای القای بی‌اعتمادی افکارعمومی به اخبار و گزارشات رسمی، با انتشارشایعات و شبهه افکنی و آمارسازی در مورد تعداد بیماران کرونایی مدعی شده اند که آمار واقعی جانباختگان بر اثر بیماری کرونا بیش از پنج برابر آمار اعلام شده توسط وزارت بهداشت است. انتشار چنین اخباری در روزهای آینده با هدف اعتبارزدایی از اخبار رسمی و ایجاد جو روانی و ترس عمومی در جامعه که ماحاصل ارائه آمار بالای جانباختگان بیماری کرونا می باشد ادامه می یابد.

 

نکته حائز اهمیت آنکه که سازمان بهداشت جهانی تا کنون مکررا از ایران بابت در پیش گرفتن شفاف سازی در مقابله با کرونا تقدیر کرده و ایران را به عنوان نمونه ای مناسب برای سایر کشورها قلمداد نموده است.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار