تخریب چهره قوه قضائیه به بهانه نقض حقوق زندانیان امنیتی!

رسانه های بیگانه با هدف تخریب چهره قوه قضائیه با انتشار اخباری بدون مدرک و صرفا با استناد به مصاحبه های برخی از متهمان امنیتی نوشتند: زندانیان سیاسی در ایران از جمله زندانیانی هستند که نقض حقوق آنها تنها به واسطه مخالفت با جمهوری اسلامی، به صورت گسترده صورت می‌گیرد.
کد خبر: ۵۴۶۴
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲

به گزارش دیدار مدیا؛ علی رغم آزادی و یا اعطای مرخصی به جمع وسیعی از زندانیان کشور (که زندانیان امنیتی نیز مشمول آنان شده اند) ازسوی قوه قضائیه، رسانه های فارسی زبان مستقر در خارج بدون اشاره به این اقدام خطیر و کم نظیر که مشابه آن در کمتر کشوری قابل مشاهده است، همچنان فضا را مغتنم شده و در راستای هجمه به سیستم قضائی به طرح اتهام های متعددی متوسل شده اند.

 

در همین راستا « صدای آمریکا» در گزارشی تحلیلی نوشت: «سازمان عفو بین الملل در گزارشی اعلام کرد که احتمال می دهد حدود ۳۶ زندانی بر اثر اقدامات مهلک نیروهای امنیتی برای سرکوب اعتراضات زندانیان کشته شده باشند. در گزارش عفو بین الملل آمده است: «بیم آن می‌رود که حدود ۳۶ زندانی بر اثر اقدامات مهلک نیروهای امنیتی برای سرکوب اعتراضات زندانیان کشته شده باشند؛ این اعتراضات به منظور ابراز نگرانی در مورد شیوع ویروس کرونا در زندان‌ها بر پا شده بود.» در پی شیوع کرونا و نگرانی از همه گیری این ویروس در زندان‌های ایران، زندانیان در چندین زندان مختلف در عادل‌آباد شیراز، الیگودرز، تبریز، سقز، و همدان دست به اعتراض زدند. عفو بین الملل از بروز این اعتراضات توسط هزاران زندانی دست کم در هشت زندان در نقاط مختلف کشور خبر داده و نوشته است: «این اعتراضات با واکنش مرگبار ماموران زندان و نیروهای امنیتی مواجه شده است.»

 

رسانه های ضد انقلاب با انتشار گزارشاتی مدعی شدند زندانیان امنیتی بدون دلیل و مدرک و به دلیل تضاد نظرات و دیدگاههایشان با جمهوری اسلامی زندانی شده اند و در تلاشند که جرم های منتسب شده به این افراد را سیاسی القا کنند و مدعی شوندکه قوه قضائیه عدالت را در احکام این متهمان امنیتی رعایت نمی کند. این خط خبری با هدف اعتبارزدایی از قوه قضائیه و معرفی قوه قضائیه به نقض حقوق زندانیان امنیتی در روزهای آینده با انتشار گزارشاتی بدون سند و مدرک در خصوص نامناسب بودن وضعیت بهداشتی زندانهای بند امنیتی و القای شکنجه این متهمان با هدف فشار بر قوه قضائیه جهت مرخصی درمانی به این متهمان امنیتی، موج جدید تحرکاتش علیه قوه قضائیه را شروع می کند.

 

نکته حائز اهمیت آنکه با شیوع کرونا در سطح کشور، شاهد اعتراض های پراکنده در برخی از زندان ها جهت فرار از زندان به دلیل نگرانی از ابتلا به کرونا بوده ایم. امری که با ایستادگی سازمان زندان ها جهت فرار این زندانی ها همراه بوده است. نمونه عینی این رخداد، فرار ده ها زندانی خطرناک از زندان سقز کردستان بود که عموم آنها بلافاصله و با همراهی مردم محلی بازداشت و به زندان بازگردانده شدند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار