آیا نحوه مدیریت بحران کرونا در ایران موفقیت آمیز بوده است؟

جریان ضد انقلاب صعودی بودن تعداد جانباختگان بیماری کرونا را به ناتوانی مسئولین جهت برنامه ریری برای کنترل کرونا در کشور منتسب کردند و مدعی شدند جمهوری اسلامی توان مقابله با بیماری کرونا را ندارد.
کد خبر: ۵۴۶۲
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱

به گزارش دیدار مدیا؛ طوفان کرونا در جامعه بین المللی همچنان ادامه دارد. در این میان و علی رغم موج کشتار این ویروس در آمریکا و اروپا، رسانه های فارسی زبان مستقر در بریتانیا و آمریکا همچنان دست از اتهام پراکنی علیه ایران بر نداشته و مدام در پی آنند که مدیریت کشور در مهار این ویروس را به چالش بکشانند.
در همین راستا « آواتودی» در گزارشی تحلیلی نوشت: «روشنفکران ایرانی، [آیت الله] خامنه ای را به دلیل عدم اطلاع رسانی درباره کووید ١٩ و رد کمک های خارجی که منجر به تبدیل شدن شیوع ویروس کرونا به یک “فاجعه ملی” گشت، مقصر می دانند. رژیم همچنین بر خلاف مصوبه هیئت وزیران مبنی بر ممنوعیت پرواز به چین که در ٣١ ژانویه اعلام گشت، به پروازهای رفت و برگشت هواپیمایی ماهان به چین ادامه داد. [آیت الله] خامنه ای حتی ادعا کرد که شیوع این بیماری ناشی از یک حمله بیولوژیکی بود. علاوه بر آن رژیم ایران کمک های مقامات ایالات متحده را نیز برای مقابله با ویروس کرونا رد کرده است.»

 

در ادامه این گزارش آمده است: «مسئولین ایران میلیاردها دلار از صندوق توسعه ملی کشور را به جای مقابله با شیوع کووید ١٩، به حمایت از نیروی قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی اختصاص دادند. به گزارش مؤسسه پژوهش رسانه ای خاورمیانه، این فعالان و روشنفکران، حاکمیت را نیز به خاطر قرنطینه نکردن قم که به دلیل ارتباط این شهر با طرح های توسعه دولت چین، مرکز شیوع ویروس در ایران بود، مقصر می دانند. «خامنه ای مقصر اصلی تبدیل بحران کنونی به یک فاجعه ملی است.»

 

جریانات ضد انقلاب با القای بحرانی بودن وضعیت کشور با ترسیم فضایی بحران زده از وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور مدعی بی‌اعتنایی مسئولان نسبت به حل بحران کرونا هستند. این خط خبری در روزهای آینده با تصویر سازی ویروس کرونا به عنوان خطری جدی برای جامعه با انتشار گزارشات اقتصادی و اجتماعی تحت عنوان افزایش بیکاری و دزدی و طلاق، القا می کند که ویروس کرونا، تبعات جبران ناپذیری از قبیل افزایش دزدی و سرقت ،بیکاری... را به همراه می‌آورد و چرخ اقتصاد و زندگی اجتماعی را تعطیل می‌کند.

 

طرح اتهامات یاد شده در حالی است که شهر قم هیچ ارتباط مستقیم هوایی با کشور چین (بدلیل فقدان فرودگاه) نداشته و عدم قطع پروازها به این کشور نیز بدلیل بی اعتنایی مقامات پروازی به مصوبات هیات دولت بوده است. در رابطه با اشاره رهبر انقلاب به علت بیولوژیکی ویروس کرونا نیز باید اظهار داشت که ایشان، این عامل را صرفا به عنوان یک احتمال در کنار احتمال های دیگر مطرح نمودند، اگرچه در این باره نیز تا کنون ادله ای مبنی بر رد آن نه تنها منتشر نشده، بلکه اظهاراتی در تایید آن از سوی شماری از متخصصین در گوشه و کنار جهان مطرح شده است.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار