تحرکات جدید ضد ایرانی مقامات آمریکایی

مقامات آمریکا ضمن تکرار ادعاهایی مبنی بر تغییر رفتار ج.ا.ا در بعد داخلی و خارجی خواستار حفظ و افزایش سیاست فشار حداکثری همزمان با شیوع کووید ـ 19 علیه ایران شدند.
کد خبر: ۵۴۵۶
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۲

به گزارش دیدار مدیا؛ در این راستا «واشنگتن‌پست» که کنفرانس خبری «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا را پوشش داده بود نوشت: «ایران تحت تحریم‌ها باقی خواهد ماند و تهران باید رفتار خود را تغییر دهد و ملت ایران باید اهمیت این موضوع را درک کند که در راستای تغییر نظام خود گام بردارد. واشنگتن به تلاش‌های خود برای جلوگیری از پیشبرد پروژه‌های هسته‌ای ایران ادامه خواهد داد».

 

در همین راستا «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز اظهار داشته است که انتظار داریم ایران به جای خصومت با آمریکا به مردم خودش کمک کند. «المانیتور» هم در گزارشی به نقل از اورتاگوس نوشت: «با ارسال نامه‌ای از سوی ایران به صندوق بین‌المللی پول که خواستار وام از این نهاد بین‌المللی بود مخالفت کردیم».

 

شواهد مذکور ثابت می‌کند که سیاست ضد ایرانی دولت آمریکا همیشه در زمانی دوچندان شده است که مردم ایران در حال مقابله با بحران‌ها بودند. از این‌رو شیوع کرونا یکی از مهم‌ترین و احتمالاً قوی‌ترین بحران و چالشی خواهد بود که مردم مستقیم با آن درگیر خواهند شد. از این‌رو دولت آمریکا در تلاش است تا با ادعای حفظ فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی، مردم و مسئولین را مقابل هم قرار داده و به اهدافی که سال‌های سال در پی آن بود (تضعیف نظام ج.ا.ا) دست پیدا کند.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار