تهدید دولت افغانستان از سوی مقامات آمریکا

پس از سفر «پمپئو» به کابل، مقامات آمریکا به رهبران افغانستان اعلام کرده اند که در صورت عدم توافق با طالبان، آمریکا نه تنها تمام نیروهای خود را از افغانستان خارج می‌کند. بلکه کمک‌های آن‌ها به دولت افغانستان قطع خواهد شد.
کد خبر: ۵۴۵۳
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۴

به گزارش دیدار مدیا؛ در این راستا «ان بی سی نیوز» در گزارشی نوشت: «پمپئو در سفر به کابل به رهبران افغانستان اعلام کرده است که در صورت عدم توافق با طالبان، آمریکا تمام نیروهای خود را از افغانستان خارج می‌کند. پمپئو دو هفته پیش و در یک سفر غیرمنتظره به کابل سفر کرده تا پیام ترامپ را بر حفظ تنها دستاورد سیاست خارجی آمریکا یعنی صلح با طالبان را به گوش رهبران افغانستان برساند. وزیر خارجه آمریکا به رهبران افغانستان این پیام ترامپ را منتقل کرده که اختلافات را کنار گذاشته و به یک توافق با طالبان برسند در غیر این صورت علاوه بر کاهش یک میلیارد دلاری از کمک‌های آمریکا باید منتظر خروج کامل نظامیان این کشور از افغانستان باشند».

 

به نظر می‌رسد که دولت آمریکا در حال تحمیل خواسته‌های خود از راه طالبان به دولت افغانستان است. چراکه بعد از توافق امریکا با طالبان بارها مقامات افغانستان تهدید شده‌اند که نه‌تنها زندانیان طالبان بر اساس لیست تعیین شده آزاد شوند، بلکه هر چه سریع‌تر مذاکرات با طالبان را آغاز کنند. از این‌رو پیش‌بینی می‌شود که دولت آمریکا به دنبال آن است تا دوباره صحنه سیاسی ـ امنیتی و نظامی افغانستان را با جنگ داخلی روبرو کند.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار