ادعای نتانیاهو درباره مبادله اسرا

پس از اعلام آمادگی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، رژیم صهیونیستی نیز از اعلام آمادگی نخست‌وزیر این رژیم برای گفت‌وگو با نوار غزه از طریق میانجی‌ها به‌منظور مبادله اسرا خبر دادند.
کد خبر: ۵۴۵۲
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷

به گزارش دیدار مدیا؛ در این استا «جروزالم پست» در گزارشی نوشت: « دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که از طریق میانجی‌ها، گفتگوی فوری برای مبادله اسرا با غزه به‌منظور بازپس‌گیری کشته‌ها و مفقودین خود در نوار غزه را خواستار شده است» و در این راستا «المیادین» در گفتگویی که با «موسی دودین» مسئول پرونده اسرا در جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اظهار داشت «نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، در حال پروپاگاندای رسانه‌ای است. آنچه برای نتانیاهو اهمیت دارد، بازپس‌گیری اسرای اسرائیلی نزد مقاومت است، ولی در واقع هیچ اقدام عملی انجام نمی‌دهد».

 

به نظر می‌رسد رژیم صهیونیستی با این ادعا که آمادگی گفتگو دوجانبه با حماس را دارد به دنبال تغییر انتقادها علیه خود است. زیرا بعد از شیوع کرونا در جهان چندین بار مقامات فلسطینی و برخی سازمان‌های حقوقی بارها هشدار دادند که جان 5 هزار زندانی فلسطینی در رژیم صهیونیستی درخطر است. از این‌رو آن‌ها به دنبال این هستند تا با این ادعا به دو هدف دست پیدا کنند. یکی تغییر انتقادات جهانی علیه این رژیم و دوم عملی کردن معامله قرن با کشاندن حماس به‌پای میز مذاکره.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار