ورود ناو گروه باتان آمریکا به خلیج‌فارس

نیروی دریایی آمریکا از ورود ناو گروه باتان این کشور به خلیج‌ فارس برای انجام مأموریت در منطقه مورد نظر ناوگان پنجم دریایی ایالات‌متحده خبر داد.
کد خبر: ۵۴۴۶
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱

به گزارش دیدار مدیا؛ در این راستا «سی ان ان» نوشت: «ناوگروه باتان نیروی دریایی آمریکا به همراه یگان بیست و ششم دریایی این کشور وارد آب‌های بین‌المللی خلیج‌فارس شدند. این ناو گروه شامل کشتی جنگی «یو اس اس باتان»، کشتی لجستیکی «یو اس اس نیویورک» و کشتی «یو اس اس اوک» است. به گفته مقامات نیروی دریایی آمریکا قرار است این ناوگروه در حوزه استحفاظی ناوگان پنجم دریایی آمریکا در منطقه حضور داشته باشد. این در حالی است که یک رسانه نزدیک به محافل جاسوسی رژیم صهیونیستی از خروج ناو هواپیمابر «هری ترومن» آمریکا از خلیج‌فارس و دریای مدیترانه خبر داد». «دبکا فایل» هم نوشت: «پنتاگون به ناو هواپیمابر هری ترومن و ناوگروه آن دستور ترک خلیج‌ فارس و دریای مدیترانه را داده است».

 

این چندمین تحرکات نیروی دریایی آمریکا در چند ماه گذشته تاکنون است. به نظر می‌رسد چنین مانورهای نظامی دولت آمریکا به خاطر ائتلاف دریایی در خلیج ‌فارس است که با ادعای برقراری امنیت در خلیج ‌فارس تشکیل شده است. ولی آنچه باعث شده این ناو دریایی در حال حاضر وارد خلیج‌ فارس شود به تشدید تنش های احتمالی میان واشنگتن با تهران باز میگردد. تغییر میدانی نیروهای آمریکایی در عراق از جمله اقدامات قابل توجه پنتاگون در خلال هفته های اخیر بوده است.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار