آیا بحران کرونا باعث تشدید بیکاری شده است؟

جریان ضد انقلاب با ترسیم وضعیت اقتصادی نامناسب کشور، مدعی شد که در روزهای آینده شاهد تبعات اقتصادی بیماری کرونا در ساختار اقتصادی هستیم. بر این اساس، همزمان با تعطیلی کارخانجات با خیل عظیم بیکاری کارگران مواجه می شویم.
کد خبر: ۵۴۴۴
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۳

به گزارش دیدار مدیا؛ در همین راستا «رادیو فردا» در گزارشی تحلیلی نوشت: «معاون اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که کرونا بر حدود چهار میلیون شغل در ایران تاثیر خواهد گذاشت. حجت الله میرزایی همچنین گفت که حتی اگر بحران کرونا تا پایان بهار به پایان برسد چند ماه زمان خواهد برد که افراد بیکار شده دوباره به کار مشغول شوند. آقای میرزایی در عین حال اعلام نکرد که کرونا باعث بیکاری چند نفر در ایران خواهد شد.»

 

در ادامه این گزارش آمده است: «مرکز پژوهش‌های مجلس ایران در گزارشی پیش‌بینی کرده که بین ۱۰۰ هزار تا ۲۰۰ هزار نفر در ایران بیکار خواهند شد. آقای میرزایی همچنین گفت که دولت حسن روحانی در بدترین شرایط مالی ۷۰ سال گذشته قرار دارد. در حالی که برخی از کشورها بسته‌هایی را برای حمایت از صنایع و مردم تصویب کرده‌اند، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، اعلام کرده که تا سقف ۷۵ هزار میلیارد تومان به صنایع و کسب و کارها وام پرداخت خواهد کرد.»

 

رسانه‌های ضد انقلاب هم راستا با برخی از جریانات اصلاح‌طلب با برجسته سازی و مانور خبری در مورد تاثیرات اقتصادی بیماری کرونا، در تلاشند که القا کنند که در روزهای آینده با تعطیلی کارخانجات و کسب و کارهای کوچک، شاهد  موج جدیدی از بیکاری کارگران هستیم. انتشار چنین اخباری با هدف تحریک کارگران با محوریت فقدان امنیت شغلی و پایین بودن درآمد کارگران، در صدد تشکیل اعتراضات کارگری می باشد و مدعی است که اگر کارگران با هم متحد شوند و اعتراضات و اعتصابات سراسری انجام دهند، باعث می شود که کارفرمایان از اخراج و تعدیل نیرو منصرف شوند. این خط خبری با هدف شروع موج جدید اعترضات کارگری مجدد فعال می شود.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار