از سوی اصلاح طلبان؛

متهم نمودن حاکمیت به پنهان کاری درباره زمان ورود کرونا به کشور

در ادامه شایعاتی که در خصوص منشا ورود کرونا در کشور مطرح شده؛ رسانه‌های اصلاح‌طلب مدعی شده اند که مسئولین قبل از 22 بهمن از ورود کرونا به کشور مطلع بوده اند. این جریان مدعی شده اند که ماهان ایر عامل انتقال کرونا در کشور است.
کد خبر: ۵۴۴۱
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۰

به گزارش دیدار مدیا؛ طرح اتهامات پراکنده مبنی بر عدم شفافیت نظام در برخورد با ویروس کرونا و پنهان کاری در این زمینه روزهاست که از سوی رسانه های معاند و هم پیمانان داخلی شان مطرح می شود. در همین راستا پروانه سلحشوری، نماینده تهران در گفتگویی با «روزنامه آرمان ملی» می گوید: «براساس اظهارات مسئولان مربوطه، کساني که از چين به قم سفر کرده بودند ناقل اين ويروس بودند. اين افراد شامل کساني بوده که در چين تحصيل يا کار مي‌کرده‌اند. از سوي ديگر هواپيمايي ماهان نيز در تشديد اين بيماري نقش داشته و به‌دليل رفت و آمدهايي که به چين انجام داده اين بيماري را در کشور تشديد کرده است. در آن مقطع حساس هواپيمايي ماهان تنها شرکت هواپيمايي بود که به چين رفت و آمد داشت و چيني‌ها را جابه‌جا مي‌کرد. در نتيجه بايد هواپيمايي ماهان را نيز جز مقصرين به شمار آورد. با اين وجود منشأ اصلي ورود اين بيماري حضور چيني‌ها در شهر قم بوده است. اين در حالي است که قم داراي ارتباط گسترده‌اي با شهرهاي مختلف کشور است .»

 

رسانه‌های جریان اصلاحات با طرح مجدد متهم سازی هواپیمایی ماهان ایر به عنوان عامل انتقال ویروس کرونا در کشور با انتساب ماهان ایر به سپاه در تلاشند که انگشت اتهام ورود بیماری کرونا را به سمت نهادهای نظامی بگیرند.

 

هواپیمایی ماهان شرکت هواپیمایی خصوصی ایرانی است و آشیانه اصلی این شرکت در شهر کرمان قرار دارد. این شرکت در سال ۱۳۷۱ در کرمان تأسیس گردید و نام ماهان ایر نیز برگرفته از ماهان شهری در ۳۵ کیلومتری کرمان است. اتهامات یاد شده در حالی است که سهام‌دار عمده این شرکت مؤسسه خیریه مولی‌الموحدین است. حسین مرعشی (پسرعموی عفت مرعشی، همسر اکبر هاشمی رفسنجانی و عضو هیئت مؤسس مؤسسه خیریه مولی‌الموحدین، سهام‌دار عمده هواپیمایی ماهان) از اعضای ارشد حزب کارگزاران نقش بسزایی در مدیریت ماهان ایر عهده دار است.

 

همچنین در ادامه این خط خبری رسانه‌های این جریان هم دوش با جریان انحرافی با انتشار اخباری در خصوص ورود ویروس کرونا قبل از 22 بهمن، علت پنهان کاری مسئولین از زمان ورود دقیق کرونا در کشور را مقاصد سیاسی و برای کمرنگ نشدن حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات مجلس دانستند. این خط خبر با هدف متهم سازی نهادهای حاکمیتی به عنوان عامل ایجاد کننده بحران کرونا در کشور در روزهای آینده با مصاحبه با افراد شاخص اصلاح‌طلب شدت بیشتری می گیرد.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار