پهپادهای پیشرفته آمریکا در کره جنوبی مستقر می شوند

رسانه‌های کره جنوبی از استقرار چند فروند پهپاد پیشرفته آمریکا دریک پایگاه هوایی در این کشور در ماه‌های آتی خبر دادند.
کد خبر: ۵۴۳۸
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰

به گزارش دیدار مدیا؛ در این زمینه «کره هرالد» در گزارشی نوشت: «آمریکا قصد استقرار شش فروند پهپاد «گری ایگل» را در پایگاه هوایی «یو اس اف کی» در شهر «گونسان» در ماه سپتامبر (شهریور) دارد. این در حالی است که مقامات نظامی آمریکا از هرگونه اظهار نظر قطعی در این زمینه خودداری کردند. پایگاه هوایی آمریکا در این کشور تنها با انتشار بیانیه‌ای متذکر شده که به دلایل امنیتی درباره قابلیت‌های نظامی و نوع تجهیزات هیچ‌گونه اظهارنظری نمی‌توان کرد. ارتش آمریکا از این نوع پهپاد در یک عملیات تروریستی در دی ماه ۱۳۹۸ در بغداد استفاده کرد. در حالی ارتش آمریکا قصد افزایش توان نظامی خود در کره جنوبی را دارد که دو کشور بابت هزینه‌های استقرار نظامی ایالات‌متحده در خاک کره جنوبی با هم اختلاف دارند و مذاکرات این دو تاکنون بی‌نتیجه بوده است».

 

گفته می‌شود که آمریکا در مذاکره با کره جنوبی افزایش زیاد هزینه‌ها را در نظر گرفته است. کره جنوبی اما این افزایش را بسیار سنگین می‌داند. مردم کره جنوبی نیز بارها در اعتراض به حضور نظامیان آمریکایی که باعث ایجاد مشکلات زیادی در این کشور شده‌اند، تظاهرات کرده و خواستار خروج ارتش آمریکا از این کشور شده اند.
استقرار پهپادهای پیشرفته آمریکا در شبه جزیره کره در حالی است که مذاکرات این کشور با کره شمالی جهت کاهش و از میان بردن تسلیحات اتمی این کشور بی نتیجه مانده و اخیرا بر میزان تنش میان طرفین به نحو چشمگیری افزوده شده است.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار