ساز ناکوک رسانه های معاند با وجود موافقت با برداشت از صندوق توسعه ملی

رهبر معظم انقلاب اسلامی با درخواست برداشت مبلغ یک میلیارد یورو از منابع صندوق توسعه ملی برای مقابله و مدیریت عوارض ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور موافقت کردند. رئیس‌جمهور با قدردانی از موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی با این درخواست، دستورات لازم را برای تأمین نیازهای ضروری در این عرصه صادر کرد.
کد خبر: ۵۴۳۳
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۸

به گزارش دیدار مدیا؛ رسانه های ضدانقلاب در بازتاب این خبر تلاش کردند موافقت رهبر معظم انقلاب با درخواست دولت را دیرهنگام معرفی کنند. در همین راستا رادیو فردا در گزارشی با عنوان « موافقت خامنه‌ای با برداشت یک میلیارد یورو از صندوق توسعه برای مقابله با کرونا پس از ۱۱ روز» نوشت: «آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، ۱۱ روز بعد از درخواست اضطراری دولت برای برداشت یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی برای مبارزه با کرونا، نهایتا با آن موافقت کرد. دولت روحانی هفتم فروردین رسما اعلام کرد که از خامنه‌ای درخواست کرده است با برداشت یک میلیارد یورو از محل صندوق توسعه ملی برای مبارزه با کرونا موافقت کند. تعلل ۱۱ روزه خامنه‌ای برای موافقت با این مبلغ در حالی است که تنها چهار روز بعد از کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس، در عراق ۲۰۰ میلیون یورو از منابع صندوق توسعه ملی برای افزایش بودجه سپاه اختصاص یافت».

 

کانال تلگرامی «توانا»: در در ادامه عملیات روانی علیه سپاه پاسداران، با تعمیم این خبر به اختصاص 200 میلیون دلار به سپاه قدس نوشت: « علی خامنه‌ای ۱۱ روز پس از درخواست اضطراری دولت برای برداشت یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی برای مبارزه با کرونا، سرانجام با آن موافقت کرد. رهبر جمهوری اسلامی پیش از این، تنها چهار روز پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس در عراق ۲۰۰ میلیون یورو از منابع صندوق توسعه ملی برای افزایش بودجه سپاه موافقت کرده بود.».

 

در روزهای اخیر رسانه‌ها و فعالان جریان ضدانقلاب با طرح ادعای مخالفت رهبر معظم انقلاب با درخواست دولت جهت برداشت یک میلیارد یورویی از صندوق توسعه ملی، محور "وجود اختلاف نظر بین سران نظام" را کلید زدند تا جایی که تاکید روحانی به لغو طرح فاصله گذاری اجتماعی را "لج بازی" وی با رهبر انقلاب القا می کردند. اکنون در پی موافقت رهبر معظم انقلاب با درخواست دولت، جریان ضدانقلاب مواردی همچون پاره نشدن برجام، درگیر نشدن جنگی با آمریکا، باز شدن اینستکس، اعتراف نیروهای مسلح در حادثه هواپیمای اوکراینی و موافقت رهبر معظم انقلاب با درخواست دولت را، پیروزی سیاسی روحانی در مقابل رهبری تبلیغ می کنند. همچنین رسانه‌های معاند با برجسته سازی اختصاص 200 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی به سپاه قدس که بعد از شهادت سردار سلیمانی به تصویب مجلس رسید، در صدد «القای تخصیص منابع صندوق توسعه ملی صرفا در جهت اهداف و نظامی و دفاعی» هستند. از دیگر محورهای رسانه‌های معاند بعد از موافقت رهبر معظم انقلاب با درخواست دولت، برجسته سازی گذشت 11 روز از درخواست روحانی است. این محور رسانه‌ای با هدف «القای مخالفت دیرهنگام رهبر معظم انقلاب با درخواست روحانی» مطرح و دنبال می‌شود.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار