حمله ائتلاف سعودی به تأسیسات آموزشی یمن

نماینده وزارت آموزش ‌و پرورش یمن با بیان اینکه ائتلاف سعودی به هدف قرار دادن بخش آموزش روی آورده‌، گزارش کرد که بیش از سه هزار تأسیسات آموزشی در حملات ائتلاف سعودی خسارت دیده است.
کد خبر: ۵۴۲۹
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۳

به گزارش دیدار مدیا؛ در این راستا «المسیره» در گفتگوی که با «عبدالله النعمی» نماینده بخش آموزش وزارت آموزش و پرورش یمن داشت، اعلام کرد: «پس از آنکه ائتلاف سعودی در حملات نظامی خود به یمن شکست خورد، اکنون به هدف قرار دادن بخش آموزش در این کشور روی آورده که به دنبال حملات این ائتلاف ۳۵۲۶ تأسیسات آموزشی در این کشور خسارت دیده است. ۳۵۲۶ تأسیسات آموزشی در بمباران ائتلاف متجاوز آسیب‌دیده است که ۴۰۲ تأسیسات به‌طور کامل ویران شده،‌ ۱۴۶۵ تأسیسات خسارت جزئی داشتند، ۶۶۶ تای آن‌ها بسته شده است و ۹۹۳ تأسیسات آموزشی اکنون برای اسکان آوارگان استفاده می‌شود. استان‌های تعز، صعده، حجه و صنعاء بیشترین میزان خسارت را داشته‌اند و خاطر نشان کرد که متجاوزان و مزدوران آن‌ها ۲۰۰ هزار معلم را از سال ۲۰۱۶ تاکنون از حقوق ماهیانه‌شان محروم کرده‌اند».

 

با این‌که سازمان‌های بین المللی معتقدند که به دلیل بحران کرونا می بایستی دولت‌های درگیر تا پایان کرونا آتش‌بس برقرار کنند؛ اما دولت سعودی بر دامنه حملات هوایی خود افزوده است. آن چنان که شواهد مذکور نشان می‌دهد، دولت سعودی دو نوع حمله در دستور کار خود قرار داده است؛ یکی تضعیف پایه‌های اقتصادی یمن و دیگر حمله به مرکزهای آموزشی.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار