پروژه فرار داعشی ها به بهانه شیوع کرونا

بازیگران خارجی حامی تروریست‌ها قصد دارند عناصر تروریستی را از زندان «الحوت» در استان «ذی قار» عراق فراری دهند و برای همین مسئله، ویروس کرونا را دستاویز قرار داده‌اند.
کد خبر: ۵۴۲۸
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴

به گزارش دیدار مدیا؛ در این زمینه «العهد» در گفتگوی که با «عبد الأمیر الدبی» نماینده استان «ذی قار» در پارلمان عراق داشت، نوشته است: «برخی از طرف‌های خارجی در پس گسترش هرج‌ومرج هستند تا ویروس کرونا را در استان [ذی قار] گسترش دهند. کسانی که موفق نشدند تروریست‌ها را از زندان الحوت فراری بدهند، این بار تلاش می‌کنند که به بهانه شیوع ویروس در داخل استان، آنان را از زندان خارج کنند. برخی از طرفهای‌ داخلی و خارجی در پسِ نقض قانون منع آمدوشد در ذی قار قرار دارند. دولت عراق این قانون را برای کنترل شیوع کرونا در استان، اجرایی کرده است. در زندان‌های عراق بیش از ۱۸ هزار تروریست، زندانی هستند که گه گاه، حامیان آنان، به بهانه‌های واهی از دولت مرکزی عراق می‌خواهند آنان را آزاد کنند». «المعلومه» هم نوشت: «برخی از مسئولان دولتی، نمایندگان مجلس، برخی نهادها و کانال‌های اجاره‌ای برای ایجاد هرج‌ومرج در عراق انتقاد کرد».

 

تقویت گروه‌های تروریستی در عصر کنونی مهم‌ترین عامل تهدید و چالش زا برای اعضای محور مقاومت و به خطر افتادن این محور از سوی دشمنانش از جمله آمریکا و متحدان وی در منطقه محسوب می‌شود؛ بنابراین در حال حاضر که عراق با شکاف سیاسی همراه است, آن‌ها را بر این واداشته است تا با این ادعا که کرونا زندانیان را تهدید می‌کند آن‌ها را آزاد کنند و دوباره عراق و منطقه را با چالش‌های دیگری روبرو کنند.

 

عراق در خلال سالیان اخیر با بحران فراگیر حضور تروریست ها همراه بوده است. تکفیری های داعش در اوج فعالیت خود، قریب به سی درصد خاک عراق را به تصرف در آورده و خلیفه خود خوانده آنها در مسجد معروف موصول نماز گزارد. با تلاش نیروهای دولتی و مردمی عراق و پشتیبانان منطقه ای آنها از قبیل جمهوری اسلامی ایران؛ آخرین مناطق تحت تصرف داعش در سال 2019 از لوث وجود آنان پاکسازی شده و هزاران تن از آنان به اسارت نیروهای عراقی در آمدند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار