ترور یک عضو بلندپایه حزب الله در لبنان

پس از این که محمدعلی یونس یکی از اعضای کادر حزب‌الله در روز گذشته ترور شد. رسانه های عربی از جمله؛ القدس العربی، لبنان دیبت، رأی الیوم و... آن را جنگ نرم اطلاعاتی و امنیتی علیه لبنان و حزب‌الله خواندند.
کد خبر: ۵۴۲۷
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵

به گزارش دیدار مدیا؛ در همین راستا «ندائ الوطن» یادداشتی از «علی الامین» تحلیلگر لبنانی منتشر کرد و نوشت: «در زمانی که دولت، ملت و احزاب لبنانی درگیر کرونا هستند، حزب‌الله با مشغولیت‌های امنیتی جدیدی به‌ویژه در منطقه نفوذش یعنی جنوب لبنان روبرو شده است. حادثه اخیر سؤال‌های بسیاری را به‌ویژه درباره دلیل این جنایت و زمان و مکان انجام آن مطرح می‌کند خصوصاً اینکه در منطقه‌ای میان دو شهر «زوطر» و «قعقعیه الجسر» در «النبطیه» صورت گرفته و این منطقه تحت مراقبت امنیتی قرار دارد. حزب‌الله وارد یک جنگ امنیتی و اطلاعاتی نرم شده است».


پس از این‌که در کشور لبنان اعتراضاتی شروع شد، اکثر دولت‌های ضد محور مقاومت تلاش کردند، اعتراض‌های فوق را ضد ج.ا.ا و حزب‌الله لبنان جلوه دهند؛ اما شکست آن‌ها در این راهبرد ضد ایرانی به نظر می‌رسد که آن‌ها را بر آن داشته است که راهبردی دیگر را در داخل لبنان در پیش گیرند.


تضعیف حزب الله به عنوان یکی از اعضای کلیدی محور مقاومت، علاوه بر نقش مستقیم آن در تحولات سوریه، زمینه کاهش قدرت و نفوذ منطقه ای جمهوری اسلامی را در برخواهد داشت.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار