آیا بحران کرونا باعث ایجاد اختلافات در دولت شده است؟

در حالی که حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران از وضعیت سفید شیوع ویروس کرونا در برخی از استان‌های این کشور خبر داده، سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد: «هیچ استانی در وضعیت سفید از نظر ابتلا به کرونا نیست» و «وضعیت تهران قرمز است».
کد خبر: ۵۴۲۴
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲

به گزارش دیدار مدیا؛ در همین راستا «بی بی سی فارسی» در گزارشی تحلیلی پیرامون اختلاف آرا میان مسئولین دولتی در مقابله با کرونا نوشت: ستاد ملی مبارزه با شیوع کرونا در ایران گفته است تمامی واحدهای تولیدی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند فعالیت خود را از سر بگیرند. پریروز سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران در نامه‌ای به این تصمیم اعتراض کرده بود. حسن روحانی، رئیس‌جمهور، در واکنش به نامه هشداردهنده ی وزیر بهداشت که می‌گفت "کوچکترین حرکت نسنجیده و غیر منطبق با نظر کارشناسی درباره بازگشایی کسب و کارها آسیب‌های غیرقابل جبرانی در پی خواهد داشت"، دستور داده است که باید همه ی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین آغاز شود. ‏

 

پس از تناقض گویی گزارشات بین وزارت بهداشت و رئیس جمهور در مورد وضعیت بیماران کرونایی، جریان ضد انقلاب هم دوش با برخی از رسانه‌های اصلاح‌طلب مدعی شدند که بین دولت و وزارت بهداشت اختلافات جدی وجود دارد. جریان فوق در تلاش است که مدیران وزارت بهداشت را وابسته به نهادهای امنیتی نشان دهد و القا کند که اختلاف جدید بین نهادهای امنیتی و دولت است و مدعی شده اند که مدیران وزارت بهداشت توجهی به دستورالعمل های دولت ندارند و سرسپرده نهادهای امنیتی برای انجام وظایفشان هستند. این خط خبری با هدف ایجاد شکاف و دو قطبی بین مسئولین شروع بکار کرده است.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار