تحرکات کره جنوبی و آمریکا جهت کاهش هزینه های نظامی

یک رسانه کره جنوبی در مطلبی طی روزهای گذشته به دولتمردان این کشور توصیه کرد در مذاکرات با آمریکا بابت هزینه‌های استقرار نظامی، تسلیم فشارهای این کشور نشوند.
کد خبر: ۵۴۲۲
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰

به گزارش دیدار مدیا؛ در این رابطه روزنامه «صدای مردم ـ کونا» نوشت: «هرگونه اقدام نادرست در مذاکره با آمریکا، صدمات زیادی به مردم این کشور وارد خواهد کرد. گفته می‌شود که آمریکا در مذاکره با کره جنوبی افزایش زیاد هزینه‌ها را در نظر گرفته، اما کره جنوبی این افزایش را بسیار سنگین می‌داند. از زمان پایان جنگ کره در سال ۱۹۵۳، کره جنوبی میزبان حدود ۳۰ هزار تفنگدار دریایی آمریکا است. مردم کره جنوبی بارها در اعتراض به حضور نظامیان آمریکایی که باعث ایجاد مشکلات زیادی در این کشور شده‌اند، تظاهرات کرده و خواستار خروج ارتش آمریکا از این کشور هستند. دو کشور آمریکا و کره جنوبی تاکنون چندین سری گفت‌وگوهایی را در خصوص موضوع تقسیم هزینه استقرار 28 هزار نظامی آمریکایی در شبه‌جزیره کره برگزار کردند اما تاکنون به توافقی در این زمینه دست نیافته‌اند».

 

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به‌طور مداوم تأکید کرده که کره جنوبی باید سهم بیشتری برای میزبانی نظامیان آمریکایی بپردازد. آمریکا خواستار بودجه پنج میلیارد دلاری در سال شده است که این پنج برابر بودجه‌ای است که کره جنوبی سال گذشته طبق یک قرارداد یک‌ساله متعهد به پرداخت آن شده بود. از این رو کره جنوبی برای کاهش این بودجه در تلاش است تا با اعلام مذاکره با آمریکا از این هزینه بکاهد.

 

به نظر می رسد که دولت آمریکا در آینده نزدیک به کشورهایی که حضور نظامی چشمگیری در آنها دارد، جهت افزایش بودجه، فشار بیشتری وارد خواهد کرد. سیاستی که در راستای شعار اول آمریکای ترامپ ارزیابی می شود.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار