موج سواری رسانه های بیگانه بر چندصدایی مسئولین دولتی در مقابله با کرونا

رییس جمهوری در ستاد ملی مدیریت و مهار کرونا از آغاز فعالیت مشاغل و کسب و کارهای کم ریسک از ۲۳ فروردین در استان‌ها و ۳۰ فروردین در تهران خبر داد و گفت: تمام ارکان نظام در مبارزه با کرونا یکپارچه و هماهنگ هستند و هیچ اختلاف نظری در این زمینه وجود ندارد.
کد خبر: ۵۴۲۱
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰

به گزارش دیدار مدیا؛ اظهارات بعضا متعارض مسئولین دولتی موجب بهره گیری رسانه های معاند جهت جلوه دادن ایجاد شکاف در نگاه مسئولین در مقابله با ویروس کرونا شده است. در همین باره، رادیو پیام اسراییل در گزارشی با اشاره به مخالفت مسئولان وزارت بهداشت با اظهارات رئیس جمهور مدعی شد: « حسن روحانی که بیم دارد ادامه بحران کرونا ممکن است آینده رژیم را به سختی به خطر اندازد و ناتوانی حکومت در رسیدگی به این فاجعه، خیزش همگانی مردم ایران را به دنبال آورد، امروز (یکشنبه) در جریان سخنرانی در هیات دولت، دستور داد که ادارات دولتی کار خود را آغاز کنند و کارگران کارخانه ها به سر کار بازگردند. آگاهان می گویند که رژیم قصد دارد با به خطر انداختن جان مردم، به نحوی، چرخ های اقتصاد را به حرکت درآورد تا ادامه خطرناک شیوع فقر در سراسر کشور را متوقف کند و یا دست کم آن که از سرعت آن بکاهد»

 

ایران اینترنشنال نیز با تعمیم این تصمیم رئیس جمهور به موضوع تحریم ها نوشت: « مصیبت کرونا در حالی در ایران فاجعه آفریده که دولت روحانی، به علت ادامه تحریم های اقتصادی ایالات متحده و حتی شدت گرفتن آن، تقریبا پولی در صندوق ندارد و خوش بین ترین کارشناسان اقتصادی می گویند که بودجه تصویب شده، دست کم پنجاه در صد کاستی دارد که معلوم نیست چگونه تامین خواهد شد».

 

کانال تلگرامی توانا (ضدانقلاب) نیز با دستاویز قرار دادن این خبر نوشته است: « یکی از امیدهای دولت، افزایش دریافت مالیات بود. در ایران گروه های بسیار زیادی وجود دارند که یا از پرداخت مالیات معاف هستند و یا از زیر بار پرداخت آن شانه خانه می کنند. بیش از نیمی از اقتصاد ایران در تسلط آستان قدس رضوی در مشهد، سپاه پاسداران و بنیاد مستضعفین قرار دارد که حتی یک شاهی به دولت مالیات نمی پردازند. از سوی دیگر، فرار از پرداخت مالیات امری است که همیشه در ایران وجود داشته و در شرایط کنونی نیز که بسیاری از فعالیت های اقتصادی در ایران فلج شده، درآمدها به حدی پایین آمده که گرفتن مالیات از آن نمی تواند منبع درآمد قابل توجهی برای دولت باشد».

 

حدود 2 ماه است که همه دستگاه ها و نهادهای کشور برای مهار ویروس کرونا بسیج شده‌اند اما برخی اخبار و گزارش‌ها از بروز و ظهور برخی ناهماهنگی‌ها در دستگاه‌های اجرایی کشور حکایت دارد. اختلافات و چندپارگی هایی که ممکن است تمام تلاش‌های همگانی برای مهار کرونا از طرح‌هایی مانند قرنطینه، فاصله‌گذاری اجتماعی و همراهی مردم تا هزینه‌هایی که کشور متحمل شده است را بی‌ثمر سازد. رسانه های ضدانقلاب با برجسته سازی این اختلافات و ناهماهنگی‌ها، درصدد القای وجود شرایطی مبهم از آینده کشور هستند. با توجه به حساسیت جامعه به شیوع ویروس کرونا، عدم تصمیم گیری متمرکز و وجود چندصدایی از سوی مسئولان، موجب التهاب آفرینی و افزایش نگرانی‌ها در جامعه شده است.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار