ضد عفونی کردن معابر قم توسط حشدالشعبی؛ خیانت به عراقی هاست!

اخیرا شماری از رسانه ها از ضد عفونی کردن معابر شهر قم علیه ویروس کرونا توسط جمعی از نیروهای حشدالشعبی عراق در روز ۱۶ فروردین خبر داده و در همین رابطه عکس‌هایی را نیز منتشر کردند. این رخداد با خشم شماری از رسانه های معاند همراه بوده است.
کد خبر: ۵۴۲۰
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵

به گزارش دیدار مدیا؛ حضور نیروهای جهادی حشدالشعبی در شهر قم برای رسانه های بیگانه گران تمام شده است. کانال تلگرامی «در تی وی» در واکنش به این خبر نوشت: « حشد الشعبی چرا در ایران !!! مگر کشور عراق مردمانش انسان نیستند که این ضد عفونی را ‏آنجا که هموطنان شما هستند انجام دهید، ایران چهار برابر عراق جمعیت فعال دارد و نیازی ‏به شما ندارد. این لطف نیست بلکه خیانتی است در حق هموطنان خودتان. در جریان سیل ‏خوزستان بجز زحمت و ناراحتی مردم هیچ کمکی که نکردید هیچ، بلکه کلی هزینه به پای ‏ملت ما هم نوشته شد. لطفا" برگردید به خانه تان" .‏ مردم مجازند آتش به اختیار بر علیه حشدالشعبی های تروریست در ایران اقدامات لازم را انجام دهند و یا آدرس مخفیگاه های آنها را به ما و فضای مجازی مخابره کنند تا اقدامات لازم صورت گیرد».

 

در کنار هجمه رسانه ها و فعالان جریان ضدانقلاب علیه نیروهای جبهه مقاومت و حشدالشعبی، احمد زید آبادی، فعال سیاسی اصلاح طلب در کانال تلگرامی خود (نگاه متفاوت) نوشت: « می‌دانیم در روزهای اخیر تشنج بین آمریکا و حشدالشعبی در عراق بالا گرفته و دو طرف به تهدید نظامی علیه یکدیگر مشغول‌اند. در این میان، دونالد ترامپ و برخی از مقام‌های نظامی و سیاسی دولت او هم تأکید کرده‌اند که اصولاً جمهوری اسلامی را مسئول هرگونه حملۀ حشدالشعبی به مراکز و منافع آمریکا در عراق می‌دانند و هر نوع حمله‌ای از طرف آنان را با ضربه به ایران پاسخ خواهند داد. درمقابل این نوع تهدیدها، ستاد کل نیروهای مسلح و مقام‌های وزارت خارجۀ جمهوری اسلامی چند بار تکرار کرده‌اند که حشدالشعبی نیروی عراقی مستقلی است که از ایران دستور نمی‌گیرد و بنابراین، آمریکا حق ندارد حملات احتمالی آنها را به پای جمهوری اسلامی بنویسد! حالا در این شرایط، اعلام حضور نیروهای حشدالشعبی در قم برای ضدعفونی کردن معابر شهر، آیا جز ارسال این علامت است که “آنها از خودمان هستند”؟ بارها گفته‌ام و اینجا باز هم تأکید می‌کنم که بزرگترین ضعف و نقصان حکمرانی در کشور ما ناآشنایی و یا بعضاً مخالفت با الزامات و ضرورت‌های امر سیاست در عصر ملت - دولت است و قریب به تمامِ هزینه‌های تحمیل شده به کشور در هر دو حوزۀ سیاست داخلی و خارجی هم از همین ناحیه برمی‌خیزد!».

 

رسانه‌ها و فعالان جریان ضدانقلاب با دستاویز قرار دادن خبر حضور تعدادی از نیروهای حشدالشعبی عراق در قم، ادعای استفاده ج.ا.ا از نیروهای حشدالشعبی برای سرکوب اعتراضات در ایران به ویژه در حوادث آبان 98 و پرداخت حقوق ماهانه به آنها را تکرار کردند. برخی از اصلاح‌طلبان نیز مدعی شدند حضور نیروهای حشدالشعبی در ایران در شرایط فعلی ممکن است ایران را درگیر جنگ کند. این در حالی است که نیروهای یاد شده به شکلی خودجوش و بدون هیچ چشمداشتی و صرفا جهت پشتیبانی و حمایت از برادران دینی شان که این روزها با معضل ویروس کرونا دست به گریبانند، به شهر مقدس آمده و اقدام به پاکسازی برخی معابر نموده اند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار