بیانیه گروه‌های مقاومت جهت رویارویی با تحرکات آمریکا

گروه مقاومت کتائب جند الامام از اعضای سازمان الحشد الشعبی تأکید کرد که گروه‌های مقاومت برای پاسخ به نظامیان اشغالگر آمریکایی منتظر فرمان فرمانده کل نیروهای مسلح و مرجعیت عراق هستند.
کد خبر: ۵۴۱۶
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۸

به گزارش دیدار مدیا؛ شکاف میان نظامیان آمریکایی مستقر در عراق با نیروهای بسیج مردمی پس از شهادت قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس به نحو چشمگیری افزایش یافته است. نظامیان آمریکایی پس از مصوبه مجلس عراق جهت خروج از این کشور نه تنها وقعی ننهاده اند، بلکه بر میزان تهدیدها و حملات عینی شان بر علیه شماری از گروه های وابسته به حشد الشعبی به نحو چشمگیری افزوده اند.


در این راستا «السومریه» در گفتگویی که با «حسین الاسدی» از رهبران جنبش کتائب جند الامام داشت، نوشت: «گروه‌های مقاومت به فرمان عادل عبدالمهدی فرمانده کل نیروهای مسلح و مرجعیت متعهد است و منتظر تصمیم مقامات عالی‌رتبه برای پاسخ به نیروهای آمریکایی در عراق است. آمریکا با رد تصمیم ملت، دولت و مجلس عراق و خارج نکردن نیروهایش از عراق و تداوم تجاوز به حاکمیت این کشور نشان داد که اشغالگر است و جز زبان زور، هیچ چیزی نمی‌فهمد. بر همین اساس با آمریکایی‌ها رفتار خواهد شد و تمامی عملیاتی که علیه آمریکایی‌ها تاکنون صورت گرفته است، فقط پاسخ کوچکی به تجاوزات آن‌ها بوده است؛ زیرا تصمیم عملیات، در آن زمان گرفته نشده بود».


با توجه به تحرکات نظامی آمریکا در عراق خصوصاً در زمان شیوع بحران کرونایی، قطعاً بدون اهداف و رویکرد نخواهد بود. چراکه قبل از شیوع این ویروس گروه‌های شبه‌نظامی و مردم عراق به‌شدت خواهان خروج نیروهای امریکا از عراق بودند. ولی دولت آمریکا برای تداوم حضور دست به استراتژی‌هایی از جمله ساخت پایگاه در مناطق کردنشین، کمک به بزرگان اهل سنت به جهت فدرال کردن عراق و ... کردند تا بتوانند زمینه تداوم حضور در عراق را مهیا نمایند؛ بنابراین در این برهه زمانی که دولت عراق علاوه بر شکاف سیاسی با بحران کرونایی روبرو است. به دنبال این هستند تا اهدافی در راستای تداوم حضورشان در این کشور داشته باشند که با بیانیه شدیدالحن گروه‌های مقاومت روبرو شده اند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار