جک کین در قبال ایران چه توصیه ای به ترامپ داشت؟

جک کین، معاون پیشین رئیس ستاد ارتش آمریكا، در تلاش است، حتی با شیوع ویروس كرونا در ایران، ترامپ را بر آن وادارد، روند اعمال تحریم‌ها علیه ایران را تداوم بخشد.
کد خبر: ۵۴۱۴
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳

به گزارش دیدار مدیا؛ در این راستا «فاکس نیوز» در مصاحبه‌‌ای که با جک کین داشت، اعلام می دارد: «ایالات‌متحده به هیچ‌وجه نباید از تحریم‌های خود علیه نظام ایران دست بکشد، بلکه بالعکس باید در جستجوی فرصت‌هایی برای افزایش این تحریم‌ ها باشد، زیرا رژیم ایران هرگز در چنین وضعیتی نبوده که اکنون آن را تجربه می‌کند. شیوع کووید 19، مردم ایران را به‌شدت در تنگنا قرار داده و آن‌ها در حال مبارزه با بحران موجود هستند، زیرا حاکمیت، تعامل بخردانه و شفافی با این بحران نداشته و از مردم خود حفاظت نکرده است».


از آنجایی که هنوز شیوع ویروس کرونا در ایران مانند اکثر کشورهای جهان روند صعودی دارد و تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا یکی از قوی‌ترین موانع اصلی بر سر مهار این ویروس در کشور است، مقامات کشورهای مختلف از جمله چین و روسیه بر آن واداشته تا در تلاش باشند، تحریم‌های پزشکی آمریکا علیه جمهوری اسلامی را کاهش دهند؛ اما برعکس دولت آمریکا و دیگر مقامات سیاسی و نظامی این کشور معتقدند این بهترین فرصت برای تضعیف نظام حاکم بر ایران است. چراکه فکر می‌کنند که جمهوری اسلامی نمی تواند ویروس کرونا را مهار کند و می‌توانند با راه‌اندازی جنگ روانی و رسانه‌ای، همزمان با تشدید تحریم‌های علیه کشور، مردم را در مقابل مسئولین قرار دهند. از همین رو آن‌ها تلاش خواهند کرد تا با بهانه‌های مکرر به این سمت‌وسوی حرکت کنند که مسئولین ج.ا.ا خواهان برداشت تحریم‌ها نیستند و نمی‌خواهند که تحریم‌ها برداشته شود؛ چرا که به باور آنها مسئولین کشور می بایستی اعلام آمادگی و مذاکره کنند تا تحریم‌های پزشکی و بهداشتی برداشته شود.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار