آمریکا صندوق بین الملی پول را تهدید کرد؛

به ایران کمک کنید؛ حمایت تان نمی کنیم

شماری از رسانه های نزدیک به جریان اصلاحات در خطی خبری، مدعی شده اند، آمریکا تهدید کرده در صورت موافقت صندوق بین المللی پول با پرداخت تسهیلات به ایران؛ کمک‌های خود به این نهاد بین المللی را متوقف خواهد کرد.
کد خبر: ۵۴۰۳
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۷

به گزارش دیدار مدیا؛ خبر درخواست کمک پنج میلیارد دلاری ایران از صندوق بین المللی پول جهت مقابله با کرونا، این روزها به یکی از اخبار پرحاشیه کشور تبدیل شده است. در همین راستا « اقتصادآنلاین» در گزارشی تحلیلی نوشت: درحالی که ایران درخواست دریافت وام پنج میلیارد دلاری به صندوق بین المللی پول ارائه داده است، اما نام ایران در میان فهرست کشورهای دریافت کننده کمک‌های اضطراری برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا توسط بانک جهانی و صندوق بین المللی پول دیده نمی‌شود.


برخی اخبار نیمه رسمی حاکیست که آمریکا با پرداخت تسهیلات از سوی صندوق بین المللی پول مخالفت کرده است. آمریکا تهدید کرده در صورت موافقت صندوق بین المللی پول با پرداخت تسهیلات به ایران؛ کمک‌های خود به این نهاد بین المللی را متوقف خواهد کرد. این در حالی است که جامعه جهانی، نمایندگان کنگره آمریکا و برخی شخصیت‌های سیاسی این کشور دولت ترامپ را برای لغو تحریم‌های اقتصادی ایران در شرایط شیوع کرونا تحت فشار گذاشته اند، سیاستمداران جنگ طلب و افراط گرای حاکم بر کاخ سفید در برابر ارائه کمک‌های بین‌المللی به مردم ایران نیز مقاومت می‌کند.


رسانه‌های اصلاح طلب با برجسته سازی مخالفت بانک جهانی با کمکهای نقدی به ج.ا.ا مدعی شدند که به دلیل تحریم ها و سیاست های آمریکا ستیزانه مسئولین، ایالات متحده با دریافت تسهیلات مالی به ایران مخالفت کرده است . و از این طریق با بزرگنمایی مشکلات کشور و تصویر سازی از تزریق کمکهای نقدی به عنوان راه برون رفت از این مشکلات، درصدد فشار بر حاکمیت هستند که اگر خواهان برطرف شدن مشکلات هستیم باید باب مذاکره با امریکا باز شده و اگر مذاکره انجام شود تحریم ها رفع می شود و امریکا با دریافت تسهیلات مالی بانک جهانی و صندوق بین المللی پول به ایران موافقت می نماید. این خط خبری با محوریت شروع مذاکرات با امریکا و انجام برجام های 2 و 3 در رزوهای آینده شدت بیشتری می گیرد.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار