تحرکات مشکوک آمریکا در عراق در سایه شیوع کرونا

شیوع ویروس کووید 19 در غرب آسیا خصوصاً در ج.ا.ا و عراق، باعث شده که دولت آمریکا تحرکات نظامی و مشکوکی در عراق داشته است و احتمالاً در حال برنامه‌ریزی در سایه کرونا به جهت تداوم حضور در غرب آسیا است.
کد خبر: ۵۴۰۰
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۷

به گزارش دیدار مدیا؛ در این راستا «المعلومه» در مصاحبه‌ای که با «سعد الکعبی» تحلیلگر سیاسی عراق داشت، آورده است: «آمریکا بخشی از نیروهای خود را از پایگاه‌های نظامی در داخل عراق خارج کرد تا از طریق مزدوران خود در رأس قدرت، جنگ داخلی ایجاد کند. آمریکا می‌داند که تمامی طرح‌های آن شناخته شده است و این کشور در صورت اجرای حملات و جنایت جدید علیه الحشدالشعبی، فرماندهان آن و شخصیت‌های ملی، هرگز اهداف خود را محقق نخواهد کرد». «السومریه» هم در گفتگوی که با «سلیم الجبوری» رئیس سابق پارلمان عراق داشت، نوشت: «حضور آمریکا در عراق تنها برای عراق نیست بلکه برای منطقه است. «المعلومه» در گزارش دیگری نوشت: «آمریکا قصد دارد این برنامه را با استفاده از اختصاص ساختمان‌های مستحکم در پایگاه یاد شده اجرایی کند. علت این اقدام آمریکا آن هم در شرایط شیوع ویروس کرونا در عراق هنوز مشخص نشده است».


شیوع ویروس کووید 19 در غرب آسیا خصوصاً در ایران و عراق باعث شده که دولت آمریکا تحرکات نظامی مشکوکی در عراق داشته باشد. به نظر می‌رسد که دولت آمریکا در سایه کووید 19 به دنبال فشار به گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به محور مقاومت و تحمیل مقامات سیاسی خصوصاً نخست‌وزیر دست‌نشانده خود به عراق باشد؛ زیرا مردم عراق خواهان نخست‌وزیری هستند که بتواند زمینه خروج کامل آمریکا در عراق را فراهم کند. بنابراین این احتمال وجود دارد که دولت آمریکا همزمان با شیوع ویروس کووید 19 به دنبال فراهم کردن زمینه تداوم حضور خود در عراق باشد.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار