هشدار رهبران کنگره به ترامپ درباره ی اقدام نظامی علیه ایران

پس از آن که دولت ترامپ ادعا کرد احتمال اقدامات نظامی در قبال جمهوری اسلامی دور از ذهن نیست. سران دموکرات کنگره آمریکا در نامه‌ای به رئیس‌جمهور این کشور هشدار دادند پیش از هرگونه اقدام نظامی علیه ایران، با کنگره مشورت نماید.
کد خبر: ۵۳۹۹
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۰

به گزارش دیدار مدیا؛ در تداوم بحران میان کاخ سفید و کنگره بر سر هرگونه اقدامی نظامی علیه تهران؛ «دیلی میل» در گزارشی نوشته است: «رئیس‌جمهور ترامپ اندکی پس از دریافت جلسه توجیهی اطلاعاتی اظهار داشت: ایران یا نزدیکان آن در حال برنامه‌ریزی حمله دزدکی به سربازان آمریکایی و یا دارایی‌های عراق هستند. وی هشدار داد كه اگر این اتفاق بیفتد، ایران قیمت بسیار سنگینی خواهد پرداخت». در همین زمینه «سی بی اس» نوشت: «سران کنگره - که گزارش‌های سطح بالای اطلاعاتی از دستگاه‌ها و نهادهای امنیتی آمریکا دریافت می‌کنند - طی نامه‌ای به ترامپ هشدار دادند که پیش از هر اقدام علیه ایران، با کنگره مشورت کند. این نامه توسط «نانسی پلوسی»، «چاک شومر»، «آدام شیف» و «مارک وارنر» امضا شده، آمده است».

 

برآورد می شود که مقامات کاخ سفید در سایه شیوع بحران کرونا، اقدامات ضد ایرانی بیشتری در دستور کار خود قرار خواهند داد تا بتوانند سیاست فشار حداکثری در قبال جمهوری اسلامی را حفظ کنند. به همین دلیل نه‌تنها حاضر نشده‌اند تحریم‌های یک‌جانبه در قبال ج.ا.ا کاهش دهند تا ایران بتواند بدون موانع امکانات بهداشتی و پزشکی فراهم کند. بلکه مانع ورود این تجهیزات از سوی کشورهای دیگر به ج.ا.ا شده است؛ زیرا هدف دولت آمریکا این است، شیوع کووید 19 در ایران به مرحله فاجعه برسد تا نه ‌تنها زمینه شکاف میان مردم و مسئولین ایجاد کند، بلکه پروژه محدودسازی ج.ا.ا در منطقه غرب آسیا به مرحله نهایی برساند؛ اما آنچه باعث شده که سران کنگره آمریکا از این سیاست ضد ایرانی دولت ترامپ انتقاد داشته باشند به نوع رویکرد دموکراتها در قبال جمهوری اسلامی و جدال ها بر سر انتخابات پیش روی ریاست جمهوری آمریکا باز می گردد. دموکرات ها با نقد سیاست ترامپ، بر این باورند با تداوم رویه هایی از قبیل برجام های دو و سه، زمینه اضحلال داخلی نظام اسلامی را فراهم آورند.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار