تلاش رسانه های معاند برای تضعیف سپاه قدس و جبهه مقاومت اسلامی

همزمان با تحرکات اخیر نظامیان آمریکایی در عراق، هجمه رسانه ‌ای جریان ضد انقلاب علیه جبهه مقاومت به ویژ سپاه قدس تشدید شده است.
کد خبر: ۵۳۹۷
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۳

به گزارش دیدار مدیا؛ طرح خروج نیروهای آمریکایی از برخی پایگاه های مستقر در اقلیم کردستان عراق، پایگاه نینوا و کرکوک و تجمیع آنان در عین الاسد و پایگاه مستقر در اربیل و استقرار برخی سامانه های ضد موشکی بر دامنه تنش های لفظی میان مقامات آمریکایی و ایرانی افزوده است. عدم خروج نظامیان آمریکایی از عراق بر خلاف خواست مجلس این کشور؛ بر برخی گمانه ها مبنی بر احتمال اقدام نظامی آمریکایی ها علیه برخی گروه های وابسته به حشدالشعبی و در راس آنها کتائب حزب الله افزوده است.


در این میان رسانه های فارسی زبان مستقر در خارج بر دامنه حملات خویش بر علیه سپاه قدس افزوده و این سپاه و متحدین عراقی اش را عامل افزایش تنش ها نامیده اند. رادیو فردا در گزارشی با عنوان « نیروی قدس پس از قاسم سلیمانی» مدعی شد: «رابطه شخصی و اعتماد ویژه رهبر به سلیمانی هنوز در مورد قاآنی دیده نمی‌شود. فرماندهان ارشد سپاه که در زمان زنده بودن قاسم سلیمانی، زیر سایه محبوبیت او بین طرفداران جمهوری اسلامی قرار گرفته بودند و فقط به نوعی نقش لجیستیک و پشتیبانی از نیروی قدس را داشتند، حالا خود را فرماندهی ارشد و بالاتر از قاآنی و نیروی قدس می‌بینند و نه فقط پشتیبانی‌کننده آن. دولت و وزارت خارجه که سال‌ها زیر سایه نیروی قدس و شخص قاسم سلیمانی بودند، حالا فرصتی یافته‌اند تا تلاش کنند از موضعی بهتر از گذشته با نیروی قدس تحت امر قاآنی وارد رابطه شوند»


رادیو فردا در ادامه القای کاهش نفوذ سپاه قدس در منطقه نوشته است: «ضعف‌های نیروی قدس و قاآنی در سه ماه گذشته و عدم دستیابی آنها به یک موفقیت خاص، حتی ممکن است آنها را به سمت اقدامات تندتری در عراق و منطقه سوق دهد، اما مشکل اصلی پیش روی نیروی قدس و قاآنی این است که اگر روند سه ماه گذشته را ادامه دهند، به یک نیروی تضعیف شده بعد از سلیمانی شهره خواهند شد و اگر حرکت تندی به ویژه در تقابل با آمریکا انجام دهند، امکان پاسخ محکم آمریکا و رویکرد تهاجمی‌تر آمریکا علیه حشد الشعبی٬ نیروی قدس و حکومت جمهوری اسلامی وجود دارد»


در همین راستا کیهان لندن با برجسته مشکلات معیشتی جامعه در گزارشی با اشاره به حضور سردار قاآنی در عراق مدعی شده است: « جمهوری اسلامی مدعی است برای مقابله با بحران کُرونا نیاز به پول دارد و درخواست وام ۵ میلیارد دلاری از صندوق بین‌المللی پول کرده و کاسه گدایی برای رفع تحریم‌ها در برابر غرب گرفته است اما هیچکدام از سازمان‌ها و نهادهایی که عمدتا زیر نظر علی خامنه‌ای و دارای ثروت‌های میلیاردی هستند برای کمک پیشقدم نشده‌اند! این نیز مُهر تایید دیگری بر اظهارات مقام‌های کاخ سفید است که می‌گویند رژیم برای مقابله با شیوع کُرونا می‌تواند از میلیاردها دلار پول‌هایی که تحت نظر خامنه‌ای قرار دارد برداشت کند ولی ترجیح می‌دهد آن را خرج شبه‌نظامیان و لابیگران و مزدورانش کند».


«القای کاهش تاثیر و نفوذ سپاه قدس در بین نیروهای جبهه مقاومت» از محورهای اصلی رسانه های ضدانقلاب در شرایط فعلی است. در این میان رسانه‌های معاند با طرح این ادعا که سپاه قدس بعد از شهادت سپهبد شهید سلیمانی قدرت و تاثیرگذاری سابق خود را در منطقه و عراق از دست داده است، محور تخریب وجهه سردار قاآنی را دنبال می کنند.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار