عملی کردن «معامله قرن» در سایه کرونا

از زمان رونمایی از طرح «معامله قرن» از سوی کاخ سفید و استقبال صهیونیست ها از آن؛ مقامات این رژیم کوشیده اند، طرح یاد شده را عملی نموده و در این راستا برنامه های متعددی را در پیش گرفته اند؛ شواهد نشان می‌دهد که آن‌ها با حملات پی‌درپی و انتقال ویروس کرونا به سرزمین فلسطین به دنبال عادی‌سازی روابط خود با اعراب و تحمیل معامله قرن هستند.
کد خبر: ۵۳۸۶
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵

به گزارش دیدار مدیا؛ در این رایطه «العین» نوشت: «حملات و تجاوزات رژیم اشغالگر قدس علیه فلسطینیان در شرایط بحران جهانی کرونا همچنان ادامه دارد. نظامیان صهیونیست، «فادی الهدمی» وزیر امور قدس در تشکیلات خودگردان فلسطین را پس از حمله به خانه وی دستگیر کردند. دستیار این وزیر فلسطینی گفت که چندین مأمور پلیس، اطلاعات و نیروهای ویژه اسرائیلی خانه الهدمی را در شهرک الصوانه در قدس شرقی اشغالی محاصره کرده و او را دستگیر کردند». روزنامه «القدس» هم نوشت: «نظامیان رژیم صهیونیستی امروز با حمله به منزل وزیر قدس تشکیلات خودگردان فلسطین، او را به دلیل کمک به فلسطینیان در مقابله با کرونا بازداشت کردند».


این دومین بار بعد از رونمایی طرح معامله قرن است که نیروهای اشغالگر در اعتراض به ارائه کمک تشکیلات خودگردان به فلسطینی‌ها در قدس اشغالی این وزیر فلسطینی را دستگیر می‌کنند. شواهد نشانگر این است که رژیم صهیونیستی در سایه بحران کرونا برای عملی کردن طرح معامله قرن دو هدف عمده دنبال می‌کنند. یکی انتقال ویروس کرونا به سرزمین فلسطین به جهت مداخله بیشتر. دوم حملات نظامی پی‌درپی و فشار بیشتر به تشکیلات خودگردان به جهت وادار کردن به مذاکره در خصوص طرح معامله قرن.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار