رمزگشایی از پروژه آمارسازی درباره جانباختگان کرونا

در ادامه شایعه پراکنی های رسانه‌های ضد انقلاب، این رسانه‌ها مدعی شده اند که وزارت بهداشت و صدا و سیما آمار دقیقی در مورد تعداد مبتلایان به بیماری کرونا اعلام نمی کند.
کد خبر: ۵۳۸۵
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲

به گزارش دیدار مدیا؛ در همین راستا « رادیو فردا» در گزارشی تحلیلی نوشت: بر اساس اظهارات پراکنده مقام‌های رسمی محلی و منابع وزارت بهداشت ، تاکنون ۷۷ هزار و ۷۸۲ نفر به دلیل داشتن علائم بالینی کرونا در ۳۱ استان ایران بستری شده یا تحت نظر قرار گرفته‌اند. این آمار همچنین نشان می‌دهد که ۵۹۱۵ نفر در ۳۱ استان ایران جان خود را از دست داده‌اند. این آمار درباره افراد بستری شده یا تحت نظر در استان‌های ایران مستند به سخنان مقام‌های بهداشتی محلی و گزارش‌هایی است که در خبرگزاری‌های ایران منتشر شده است. در این آمار افرادی که مبتلا به علائم بالینی بوده‌اند مد نظر قرار گرفته‌اند. مقام‌های رسمی ایران هنوز حاضر نیستند آمار جان‌باختگان در استان‌های تهران و قم را منتشر کنند که احتمال می‌رود دلیل آن میزان بالای مرگ‌ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در این دو استان باشد. وزارت بهداشت ایران همچنین آمار افرادی را که در استان‌های مختلف جان خود را بر اثر کرونا از دست داده‌اند، به تفکیک اعلام نمی‌کند.


در ادامه خط خبری رسانه های ضد انقلاب که با هدف تخریب صداوسیما و القای درغگویی و پنهان کاری مسئولین کشور در مورد آمار دقیق مبتلایان به بیماری کرونا دنبال می شود، رسانه‌های ضد انقلاب با اغراق گویی در تعداد تلفات جانی مبتلایان به بیماری کرونا در صدد ایجاد فضایی وحشت زده و ترسناک از جامعه ایران هستند و با این ادعا که رسانه‌های داخلی اخبار دقیقی در مورد بیماری کرونا گزارش نمی کنند با ایجاد شایعات و پخش گزارشات کذب در مورد بیماری کرونا در کشور، از رسانه‌های داخلی اعتبارزدایی می کنند. این خط خبری در روزهای آتی توسط رسانه‌های ضد انقلاب شدت بیشتری می گیرد و مجددا با انشتار اخبار کذب سعی تکذیب گزاراشات صداو سیما و وزارت بهداشت دارد. که جهت حل این مشکل باید رسانه ملی با پخش گزارشات لحظه ای و دقیق بتواند مجددا اعتبارآفرینی نزد افکار عمومی بنماید.


پروژه اعتبار زدایی از نهادهای رسمی سالهاست که به جد از سوی امپراطوری رسانه های معاند پیگیری می شود. طرح آمارهای کذایی در رابطه با مرگ هزاران نفر از اغتشاگران حوادث آبان ماه، تنها نمونه ای از سیاست در پیش گرفته شده در ماه های اخیر است. ناکامی در جبهه نظامی؛ دشمنان جمهوری اسلامی را بیش از پیش به سرمایه گذاری در حوزه جنگ نرم سوق داده است، امری که مع الاسف و با توجه به برخی ضعف های داخلی، در برخی حوزه ها با موفقیت هایی همراه بوده است.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار