مانع تراشی رسانه های معاند در ارسال کمکهای بین المللی برای مقابله با کرونا

همزمان طرح کمک نهادهای بین المللی برای مقابله با بیماری کرونا در کشوررسانه‌های ضد انقلاب مدعی شدند که ج.ا.ا از کمکهای نقدی سازمان های بین المللی برای اهداف نظامی استفاده می کند و خواستار توقف ارسال کمکهای نقدی به ج.ا.ا شدند.
کد خبر: ۵۳۸۴
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳

در همین راستا « در تی وی» در گزارشی تحلیلی نوشت: ایران، پیش از این، برای مقابله با کروناویروس، از صندوق بین‌المللی پول نیز درخواست وام پنج میلیارد دلاری کرده بود که با واکنش وزیر خارجه آمریکا روبرو شد. مایک پمپئو در این باره گفت: «واشنگتن با نخستین درخواست ایران مخالفت کرده و در صورت لزوم از حق وتوی خود در این مورد استفاده می‌کند». مایک پمپئو، در صفحه توئیتر خود نوشت که «ایران مقابله با ویروس کرونا را تنها دستاویز و بهانه‌ای قرار داده تا به رهبران خود پول نقد برساند» جمهوری اسلامی كمك های انساندوستانه‌ آمریكا و نیز سازمان پزشكان بدون مرز را هم نپذیرفت و همزمان هیچگونه‌ اقدامی در راستای قرنطینه‌ مناطقی كه‌ ویروس بیشتر منتشر شده،‌ انجام نداد. بدین ترتیب عملا زمینه‌ گسترش كرونا در ایران را فراهم آورده‌ تا از این راه‌، توجه‌ جهانی را جلب كند و با ایجاد فشار بر آمریكا، تحریم ها را لغو كند. هدف اصلی جمهوری اسلامی از دستیابی به‌ پول نقد، تقویت گروه های تروریستی خارج از ایران و نیز توانمندی سركوب داخلی است.


جریان ضد انقلاب با هدف مانع تراشی در ارسال کمک های نهادهای بین المللی برای مقابله با بیماری کرونا در کشور، با طرح ادعاهایی کاذب مبنی بر مصرف این کمک های نقدی برای اهدافی خارج از حوزه مقابله با بیماری کرونا و القای مصرف این کمک های نقدی برای اهداف ایدئولوژیکی در تلاشند که مانع از ارسال کمک های نقدی نهادهای بین المللی برای حل بیماری کرونا در کشور شوند. این خط رسانه ای با تعمیم ناصحیح این مطلب که "کمک های نقدی و درمانی ج.ا.ا به کشورهای لبنان و سوریه می رود" در تلاش است که فضای رسانه ای را به سمتی هدایت کند که اگر نهادهای بین المللی کمک نقدی به ج.ا.ا کنند این کمکها به مردم ایران نمی رسد و خرج اهداف دیگری می شود. به نظر می رسد اگر شفافیت مالی منضبط تری در هزینه کرد بودجه های مالی انجام شود جلوی شایعه پراکنی جریان ضد انقلاب گرفته می شود.


طرح مسئله فوق در حالی است که رسانه های یاد شده مکررا خود را دایه ای دلسوزتر از مادر نشان داده و از وضعیت بحرانی بهداشت ایران سخن به میان می آورند. مخالفت یاد شده نمونه بارزی از رد داعیه میهن دوستی و حمایت از جامعه ایران از سوی رسانه های فوق می باشد؛ امری که پیشتر خود را در همراهی آنان با تحریم های کمرشکن آمریکا بر علیه ملت ایران نشان داده؛ رخدادی که بیش از هر جریانی؛ موجب تحمیل فشارهای فزاینده بر جامعه ی ایرانی شده است.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار